We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

İlacınız Varsa Bana Onu Söyleyin

1 1 0
10.06.2022

İlacınız Varsa Bana Onu Söyleyin

Bugünlerde üzücü olaylar yaşıyoruz.

Bir tarafta ekonomik problemlerimiz var. Herkes kendi şartları içerisinde bundan etkileniyor. Neredeyse etkilenmeyen yok denilecek kadar az. Bunun getirdiği başka sosyal problemler var. Allah en kısa zamanda kurtulmayı nasip etsin.

Diğer tarafta manevi ve mukaddes değerlerimizle ilgili başka problemler ve acılar yaşıyoruz. Bir okulumuzdaki öğrenci kendince bir gösteri yapmış. Olayın şekline bakılırsa tesadüfen olmaktan daha çok sosyal medyada paylaşılmaya yönelik yapılmış bir delilik var burada. Elbette bu gencin yaşam tarzı, aile yapısı, yetiştiği ortam ve ön belleğinde bulunan bilgi ve duygular çok önemli.

Bu genci bulmak, yakalamak, onu cezalandırmak kolay... Hatta ona, okuluna, ailesine bir şeyler söylemek ve kendimizi rahatlatmak çok basit.

Ancak böylesi bir olayda herkes çuvaldızı başkasına batırsa da kendine iğneyi batırmaktan geri durmamalı. Ben bir öğretmen olarak kalbine dokunamadığım gönlüne giremediğim her öğrenciden sorumlu olduğumu düşünüyorum.O gönlünü kapatacak 40 yol bulacak. Ben onun gönlüne girmek ve güzelliklerin tohumunu ekmek için 41. yöntemi deneyeceğim. Başaramayabilirim. Nihayet bir peygamber olan Hz Nuh (AS) kendi oğlunun hidayetine vesile olamamıştır.Ancak sorumluluğumu başkasına atmadan yoluma devam etmeliyim.

o Diyanet İşleri başkanlığımız acil bir toplantı yaptımı........

© Habername


Get it on Google Play