We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Son Yok Edici: İnsanoğlu

2 0 0
01.06.2020

Bak evladım, bizim kuracağımız sistemde önce iç dünyamıza yönelik eğitime önem vereceğiz. İnşa edeceğimiz bu sistem doğa odaklı olacağı için halkımıza temelde vereceğimiz eğitimde de, doğanın insan hayatı için önemine sürekli vurgu yapacağız. Çocuklarımıza ilk olarak gözlerimizi açtığımız bu dünyanın ne kadar güzel olduğunu, barındırdığı su ve ağaçları sayesinde nefes alıp hayatta kalabildiğimizi anlatacağız. Yani evladım, bizim işimiz temelde pozitif bilimlere ağırlık vermek olmayacak; öncelikli hedefimiz tam anlamıyla güzel ve faydalı bir insan yetiştirmek olacak. Bunu da beşeri disiplinlere yani edebiyata, sanata, resme ve müziğe dayanan uygulamalarla ve eğitimlerle gerçekleştireceğiz. Böylelikle ruhları tok, kalpleri pak ve insani duyguları tam olan nesiller yetiştirmiş olacağız. Sonrasında zaten doğaya, yaşadığı dünyaya faydası ve saygısı olan nesiller peşi sıra gelecektir.

Nasıl bir düzen kurmak istediğimi düşün ve saydığım bu birkaç şeyi de zihninde canlandırdıktan sonra harikulade sistemimizi hayata geçirmek için çalışmalara başla Salih dedi, öğretmenim. İçinde kocaman bir volkan vardı, hissedebiliyordum; büyük bir ateş parçası yüreğinde patlamaya hazırdı hayalini gerçekleştirmek için.

İnsanoğlunun doymak bilmez iştahı her gün artarak devam ediyordu. Ben ise öğretmenimin bu zalim insanlar içinde ne kadar yalnız olduğunu görebiliyordum. Salih, yeni bir düzen kuracağız, yeni bir devlet inşa edeceğiz derken, bir yanım bunun imkânsızlığına yaklaşıyor biryanım da umudumu korumam için çabalıyordu.

En temelde yapılacak olan şeyleri öğretmenim sıralamıştı, bana da pekala güzel bir şekilde anlatmıştı. Öğretmenimin planının başarıya ulaşmasını canı gönülden istiyordum. Yoksa ben insanoğlunun hiç mi hiç değişmez oluşunu,........

© Habererk