We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Beka Sorunu Güneydoğudadır

4 0 0
19.03.2019

Seçim süreci Türk demokrasisinin ciddi bir tehdit altında olduğunu gösteriyor.İktidar kaybedeceği yerlerde rakiplerini tehdit ederek, görevden alacağını söyleyerek seçimi almaya çalışıyor.

Önce Elazığ'da sn Akşener tehdit edildi, Akşener geri adım atmayınca bu defa Mansur Yavaş tehdit edilmeye başladı. En son sn.Cumhurbaşkanı'nın seçimi alsa bile görevden alınabileceğini ima eden sözleri tam bir talihsizlikti.

Demokrasinin olmazsa olmazlarından biri şeffaf, denetlenebilir, serbest seçimlerdir. Bunun için de basının özgür, yargının tarafsız, rekabetin yasal sınırlar içerisinde olması gerekir. Bugün bunların hiç biri yok. Ne demek Mansur Yavaş seçime girse bile bunun bedelini kendisi ödeyecek? Burası Kuzey Kore mi, ülkücüleri höt diyince meydanı bırakıp kaçacak insanlar mı sanıyorsunuz?

Bu tehdit siyaseti demokrasinin giderek yok edildiğinin karinesidir. CB sistemine geçildiğinden beri ölçüsüzlük, kuralsızlık iktidarın ölçüsü haline geldi. Farklı partilerden aday olmak, seçim kazanacak potansiyele sahip olmak bir suç gibi telakki edilmeye başlandı. Otoriter yönelişler aleniyet kazandı. Dünyada parçalanan........

© Habererk