We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Krize Devam mı Tamam mı?

5 0 0
17.03.2019

15 Temmuz darbesi milletin sinesine çarparak geri döndü. Darbeyi önleyen, gece 01.00'e kadar kayıp olan iktidar değil, her partilisi ile milletti.

Ardından başlatılan hesaplaşma süreci, demokrasi parantezini kapatma sürecine döndü. Gazeteler, Televizyonlar bir bir ele geçirildi. Direnenler şu veya bu şekilde enterne edildi. Askeri yönetimlerin hüküm sürdüğü ülkelerde bile medya bu kadar işgal altında değildir. Yirmi dört saat aynı kişiyi, aynı sözleri, aynı mimikleri,aynı ses tonunu dinleyen bir toplum ne hale gelir? Rüyalarımız bile tektipleşti.

Muhalefetin sesini duyurabileceği hiç bir mecra yok. Oluşturulan baskı havası yüzünden özgür habercilik tarihe karıştı. En küçük eleştiri veya hoşa gitmeyen yayın en üst düzeyde tepki görüyor. Basın hürriyeti sadece iktidarı övmekle sınırlı.

Seçime şunun şurasında bir kaç gün kaldı. En çok seyredilen kanallarda sadece aynı kişi var. Medya muhalefete ekranlarını kapatmış durumda. Bu açık bir şekilde adım adım demokrasiden vazgeçilmesi, tek sesli bir rejimin kurulmasıdır. Bir taraf yalan söylüyor,iftira atıyor,itibar suikasti yapıyor,........

© Habererk