We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

MHP Nereye Koşuyor?

5 0 0
24.09.2021

Türk Milliyetçiliğinin, Ülkücü fikir sisteminin ocağı sayılan MHP ne hallere düştü? Rahmetli Başbuğumuzun kemikleri sızlıyordur. 2017 yılına kadar 47 yılını MHP saflarında geçiren bir kişi olarak MHP hakkında söz söyleme hakkını kendimde buluyorum. O nedenle çocuk denilecek yaşta MHP saflarına katılmış ve bir ömür tükettiğimiz partinin Balgat işgalcilerinin elinde ne hallere düştüğünü görünce üzülmemek elde değil.

Meral Akşener ve arkadaşlarının MHP’yi düştüğü o dar boğazdan kurtarmak için ne mücadeleler verdiği henüz hafızalarda tazeliğini korumaktadır. Hatırlarsanız, kongrede kaybedeceğini gören Bahçeli ve şürekası telaşa düştüler. Ankara mahkemeleri dururken, Tosya ve Gemerek ilçe mahkemelerinden İktidar destekli çıkardıkları kararlarla Akşener hareketinin önümü kesmeyi başarmışlardı. Süreç “ İyi Parti’nin kuruluşuna kadar varmıştı” MHP’nin adeta içi boşaltılmıştı. Kafasını kaldıranı ihraç ediliyordu. MHP’nin iktidara gelmek gibi bir hevesinin olmadığını canlı yayınlarda ilan ediyorlardı. Hatırlayanlar bilir MHP adına 2018 seçimleri öncesinde televizyona çıkan Av. Murathan Özkan aynen şöyle diyordu: “Bizim MHP olarak iktidara gelmek gibi bir hedefimiz yoktur. Yine bizim Tayyip Erdoğan’ın önünü kesmek gibi bir gayemiz de yoktur.” Evet aynen böyle söylüyordu.

Dün (23.09.2021) basına bomba gibi bir haber düştü. MHP Merkez Disiplin Kurulu, geçmişte MHP’de çok önemli görevlerde bulunan 7 efsane ismi ihraç ettiği haberleri........

© Habererk


Get it on Google Play