We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Kısa Kısa Hatırlatmalar

3 0 0
04.03.2019

Mersin’de Aslında Ne Oldu?

4 dönem Tarsus Belediye Başkanlığı yapan ve son 5 yıldır da Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapan Burhanettin Kocamaz. 31 Mart Yerel Seçimlerine giderken eski partisi MHP’den tekrar aday gösterilmedi. Yaş, tecrübe ve enerjisinin en üst seviyede olduğu bir dönemde önü kesilmek istenen Kocamaz, gerçek ülkücülerin otağı haline gelen İYİ PARTİ’ye geçerek, bu partiden Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday oldu.

Ancak şer güçler de boş durmuyordu elbette. Burhanettin Kocamaz’ın önünü kesmek için partinin içinden kiraladıkları ajanlar vasıtası ile adaylık müracaatı süresi içinde İl Seçim Kuruluna teslim edilmeyince aday olamamış oldu. Aynı dakikalarda İYİ PARTİ’den istifa eden Kocamaz, Demokrat Parti’den aday olmak istedi ama burada da Seçim Kanunu ilgili maddesi gereğince, başka partiden aday olan aynı dönem içinde başka partiden aday olamaz kuralı nedeniyle burada da adaylığı kabul edilmedi. Ancak bir ayrıntıyı da burada sergilememiz gerekiyor. İl seçim kuruluna geç müracaat edilmesine rağmen müracaat kabul ediliyor üstelik evrakları teslim edenin isim ve imzası alınmıyor. Şer güçler burada da devreye girmişler.

Son bir b planı olarak Demokrat Parti’den İyi Parti kurucularından ve eski bakan Ayfer Yılmaz hülle aday olarak Demokrat Partiden aday gösterildi ve bu arada Burhanettin Kocamaz’da İl Genel Meclisi’ne 1. Sıradan aday gösterilerek çözüm 31 Mart sonrası oluşacak gelişmelere ve tarihe ertelenmiş oldu.

İDRİS NAİM ŞAHİN OLAYI

İdris Naim Şahin, Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Belediye Başkanlığı döneminde Genel sekreter yardımcılığına getirdiği ve en güvendiği kişilerden birisi idi. Hatta siciline çok olumlu ve övücü notlar düştüğü tek kişidir.

Ak Parti’nin kurucularından ve ilk Genel Sekreteri olmuştur. 10 yılı aşkın Genel sekreterlikten sonra İstanbul ve Ordu Milletvekili olarak iki dönem TBMM’de görev yaptı. 61. Hükümet döneminde İçişleri Bakanlığına getirildi.

Benim şahsi görüşüm odur ki. Ak Parti iktidarları döneminde omurgalı siyaset yapan tek kabine üyesi İdris Naim Şahin olmuştur. Bakanlığı döneminde duruşundan, kişiliğinden hiç taviz vermemiştir. Hatta bize göre yıkım süreci olan ancak iktidara göre çözüm süreci olan PKK’lılara nefes aldırılan o dönemde İç İşleri Bakanı olarak PKK’nın ve KCK’nın üzerine amansız bir şekilde gitmesi iktidar içinde rahatsızlık yaratmıştı. Ve bu rahatsızlık sonucu bakanlık görevinden alındı. Zamanın İstanbul İstihbarat Şube Emniyet Müdürü Ali Fuat Yılmaz, ‘İdris Naim Şahin’i PKK’nın sözde lideri Abdullah Öcalan aldırdı.’........

© Habererk