We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Beka mı, Zeka mı?

4 1 4
27.01.2019

2018 Yılana kadar Türkiye’nin ‘Beka’ sorunu yok muydu diye konuya girmek istiyorum.

MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin koltuğunu korumak adına Ak Parti’ye ve dolayısı ile Külliye’ye yaklaşması, aslında Türk Devleti’nin bekası sorunu değil de Sayın Bahçeli’nin koltuğunun beka sorunu olarak algılanmıştır.

Sayın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan bile Sayın Bahçeli kadar ‘Beka’ konusunu dillendirmemektedir. Evet Türkiye’nin beka sorunu vardır ve yeni de değildir. Türkiye Cumhuriyeti kuruldu kurulalı Türkiye’nin ‘Beka’ sorunu her zaman süregelmiştir.

Geçmişteki olayları bırakalım daha yakın bir zaman dilimi olan ve Ermeni terör örgütü ‘Asala’nın bir şekilde sonlandırılmasından sonra yerine çokuluslu örgütler ve şirketler tarafından ikame edilen PKK kurduruldu. Ve PKK’nın ilk eylemi 1984 yılında Şemdinli ve Eruh baskınlarıyla başlamıştır.

PKK terör örgütü eliyle Türkiye’nin birçok ilinde hayatı yaşanamaz hale getirilmişti. Değişen iktidarların iradesini kullanma gücüne bağlı olarak PKK zaman zaman çökme noktasına getirilmiş, zaman zaman da iktidar ve yöneticilerin gafleti sonucu PKK tekrar güçlenmiş, semirtilmiş ve binlerce vatandaşımızın şehit edilmesine sebep olmuşlardır.

Şimdi o kaos günlerinde........

© Habererk