We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Türkiye dışarıdan değil içeriden kuşatılıyor asıl!

17 2 1
09.10.2020

Suriye’de ülkemizin güvenliğini tehdit eden bir iç savaş yaşanıyor.

Irak’ta da Saddam-sonrası süreçte taşlar rayına oturmadı hiç bir zaman. Oturmasını beklemek olacak iş değildi elbet.

İSRAİL’İ BÖLGENİN EN GÜÇLÜ AKTÖRÜ YAPACAK TEHLİKELİ ADIM!

Irak parçalandı. Suriye parçalandı parçalanacak... Adı konulmadı bu parçalanmanın ve parçaların. Belki de hiç konulmayacak!

Ama Türkiye’nin güneyinde bir terör devleti kurulacak her tür hazırlık tamamlandı! Yahudilerin güdümünde, bölgeyi karıştıracak ve Türkiye’yi her dâim köşeye sıkıştıracak ikinci israil, ikinci çıbanbaşı.

Birinci İsrail’den tehlikeli olacak bu. İsrail’in ne olduğu belli ama bu ikinci İsrail’in ne olduğu belli değil; belli olan bölgeyi karıştıracak, İsrail’in çıkarlarını sonuna kadar koruyacak, daha da vahimi, İsrail’in bölgeye jeopolitik, jeostratejik, jeoekonomik ve teopolitik açıdan hâkim olmasını sağlayacak bir çıbanbaşı olacak bu!

Kürtlerle Türklerin geleceği dün olduğu gibi yarın da birbirlerine omuz vermelerinde yatıyor; birbirlerine omuz vurmalarında değil. Kürt etnisitesi üzerine kurulacak bir devlet, sadece kukla devlet olacak, böyle bir devleti kurduracak olanlar tarafından tepe tepe kullanılacak.

Özetle... kurulacak terör devleti, hem bölgenin istikrarsızlaştırılmasında hem de İsrail’in bölge üzerindeki hâkimiyetini sağlamasında ve sağlama almasında kilit rol oynayacak!

TÜRKİYE’NİN DIŞARIDAN KUŞATILMASI...

Irak’tan ve Suriye’den gelen kuşatma henüz yarılmadı, yarılamadı.

Ama bu arada Türkiye de boş durmadı: Askerî operasyonlarla bölgede inisiyatifi eline almayı başardı. Şu an durum kontrolümüz altında. Eğer Türkiye’nin içinde bir kaos çıkmazsa (Allah korusun tabii) ya da başka dış politika........

© Haber7


Get it on Google Play