We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Yunan beslemesi “İrşâd gazetesi”

5 2 0
25.07.2021

Ne demişti merhum Cem Karaca?
Yol dediğin yol gibi,
Ulaşmalı bir yere.
Biz dön baba dönelim,
Geliyoz aynı yere..
Bu döngü kısır döngü,
Başı var da sonu yok.

Aynen bu şarkının sözlerinde olduğu gibi dönüp dolaşıp aynı yere geliyoruz.
Chrest Foundation Vakfı tarafından, Türkiye’de kalem ve kelam oynatanların bulunduğu birçok medya ve düşünce kuruluşuna kaynak tahsis edildiği gündeme düşüverdi. O günden bu yana tartışmaların önü arkası kesilmiyor.
Oysa Chrest Foundation Türkiye’deki medya ve düşünce kuruluşlarına kaynak sağlayan tek vakıf değil. Birçok medya ve düşünce kuruluşu, bu vakfın dışındaki başka kuruluşlar tarafından fonlanmışlar ve fonlanmaya devam ediyorlar.
Bu da yeni bir husus değil, çok öncesinden beri bilinen bir hakikat ve yardımı verenin de alanın da inkâr etmediği bir konu. Bundan tam bir yıl önce merhum Ahmet Kekeç, Akşam gazetesindeki köşesinde “Vay besleme vay” diye bugün tartışılan tüm bu medya organlarının kimler tarafından ve nasıl beslendiğini açık açık yazmıştı.
Peki o zaman neden bu konu yine gündeme geliyor?
Çünkü unutuyoruz, unutturuyorlar.
Onların dışarıdan dolarlar ile beslendiğini unutup, Katarlılar tıp fakültelerinde bizim evlatlarımızın kontenjanlarında okuyacaklar diye yaptıkları yalan haberleri düzeltmek ile meşgulüz.
İşi gücü bırakıp, bu dışarıdan besleme tiplere neden yandaş olmadığını anlatmak ile meşgul nice arkadaşımız var medya âleminde.
İşin daha da enteresan olan boyutu, tüm kamuoyu ismi ön plana çıkan bir şahıs üzerine teksif olmuşken, düşünce kuruluşu adında destek gören ya da farklı şekillerde fonlanan sözde analistlerin ülkede silah lobileri adına ekranlarda ve sosyal medyada nasıl göz bağcılığı yaptıklarını gözden kaçırıyoruz.
Aynı mahfillerden, öyle savunma niteliğinde açıklamalar........

© Haber7


Get it on Google Play