We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Uçağın kanadından düşen bu coğrafyadaki meşruiyetleri

5 0 0
19.08.2021

Günlerdir Afganistan’da olanı biteni konuşuyoruz.
Oysa geçtiğimiz haftalarda orman yangınlarını, Tunus’ta parlamentonun Cumhurbaşkanı Kais tarafından dondurulmasını ve olayın perde arkasında kim ya da kimlerin olduğunu konuşuyor, yazıyor ve çiziyorduk.
Bir anda her şey gündemden düştü.
Düştü, zira Afganistan’da aylardır beklenen gelişmeler, ibretlik sahneler eşliğinde cep telefonlarımıza ve evlerimize kadar gelmeye başladı.
Tunus olayları öncesinde, Irak’ın kuzeyindeki teröre karşı geliştirilen istihbarat merkezli TSK ağırlıklı harekâtları, onun öncesinde NATO liderler zirvesinde Biden ve Erdoğan arasındaki görüşmeleri konuşuyorduk.
Onun da öncesinde Dağlık Karabağ ve yedi Azerbaycan vilayetinin Ermeni işgalcilerden kurtuluşunu..
Filmi daha da geriye sarabiliriz.
Neden olan biten tüm olayların merkezinde Türkiye var?
Nedir bu kuşatılmışlık?
Gerçekten bu kuşatılmışlık zincirleri parçalanmadan, bütün bu olayların senaristleri ile güzel temenniler ve iyi niyet söylemleri ile müreffeh ve mutlu bir Türkiye mümkün müdür?
Bu kuşatılmışlık evlatlarımızı yıllardır ovamızda dağımızda kalleşçe vurmadı mı?
Bu kuşatma hariciyemizde, güvenlik bürokrasimizde ve dahi tüm kılcal damarlarımızda ülkeyi vesayet altına almadı mı?
Madımak Oteli’nde, Başbağlar’da, Merasim Sokak’ta, Ankara Garı’nda, Sur’da, Suruç’ta evlatlarımızın kanı ile banyo yapanlar ile, bu coğrafyayı kan gölüne döndürenler aynı oyun konsülünden oynuyorlar oyunlarını.
Aksini iddia edenler Dağlık Karabağ ve yedi Azerbaycan vilayetinin Ermeni işgalcilerden kurtarılması sonrasında 27 ABD’li senatörün yaptığı açıklamayı nasıl izah edecekler?
Irak’ın ABD Büyükelçisi Matthew Tueller’in “Türkiye, PKK ile olan mücadelesini ABD’nin yaptığı gibi Irak hükûmetine bırakmalı” açıklamasını ne ile açıklayabilirler?
Gündemimize geri dönelim..
ABD, Afganistan’da yenildi ve tası tarağı toplayarak gitti yorumlarını çokça duyar olduk. Hep birlikte gördük ki giderken kendisine bel bağlayan kitleleri de tayyareden atarak gitti.
Böyledir bu işler.
Bu coğrafyanın kaderini Batı merkezlerinde arayanların hazin sonudur tayyarenin kanadından........

© Haber7


Get it on Google Play