We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Rüzgârsız havada fırıldaklar dönüyorsa yandan üfleyen vardır

4 5 50
09.09.2021


Kandil’deki baldırı çıplak “Afrin’e karşı Şemdinli’yi alacağız” diye korku içinde naralar atarken, diğer elebaşları koro hâlinde Suriye’nin TSK’ya mezar olacağını söylüyorlardı. Meclis'teki uzantıları da boş durmuyor Suriye bataklığından dem vurarak, TSK’nın bir müdahalesinin nasıl felaketlere yol açacağını anlatıyorlardı.
Hamdolsun olmadı.
Kahraman Mehmetçik’in yaptığı başarılı harekâtlar sayesinde Türkiye en huzurlu yıllarını yaşıyor.
Ama yine de güvenlik güçlerimiz dur durak bilmeden sınır ötesinde operasyonlar icra ediyor, MİT’in bölgede oluşturduğu etkin yapılanma PKK’nın elebaşı kadrosunu ağustos güneşindeki kar tanesi gibi eritiyor.
Yıllarca âdeta bir dantel gibi işleyerek bugünkü konuma getirdikleri, Türkiye’nin uzadığında budanan, kuruduğunda sulanan bir ülke kıskacına alınmasında en değerli vazifeyi gören terör örgütleri artık o vazifeyi ifa edemiyorlar.
Türkiye bu noktada mesafe aldıkça hem içeriden hem dışarıdan sayısız direnç ve baskı mekanizmaları ile karşı karşıya kalıyor. Mikrofonu önüne alan KHK kararı ile görevine son verilenleri, üniversitelerde terör örgütleri ile ortak yol yürüyenleri görevlerine iade ediyor, Abdullah Öcalan’ı, Selahaddin Demirtaş’ı, Figen Yüksekdağ’ı serbest bırakıyor ve bu projelerine de BARIŞ PROJESİ diyor.
Ve tüm bunlar Türkiye’nin Suriye’den Irak’a, Doğu Akdeniz’den Dağlık Karabağ’a kadar çok zorlu sınavlardan alnının akıyla çıkmışken oluyor.
Neden?
Dediğim gibi, terör örgütü bitmek üzere. Bu tükeniş dışarıyı da içeriyi de çok ama çok telaşlandırıyor.
Oysa daha dün isteyen her istihbarat örgütü, Irak ve Suriye’de terör örgütleri ile koordinasyon toplantısı bile icra edebiliyordu.

HDP, ABD Senatosunun eşiğinde sabahladı

İşte tam böylesi bir ortamda HDP’den Garo Paylan, Meral Danış Beştaş ve Hişyar Özsoy, ABD’de bazı senatörler, ABD Dışişleri Bakanlığı yetkilileri ve Orta Doğu özelinde çalışan kimi kurum temsilcileri ile bir araya geldi.

Toplantıya katılan Hişyar Özsoy fonlanan medya........

© Haber7


Get it on Google Play