We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Te be, Muharrem Pehlivan!

14 0 1
07.08.2020

CHP’de “dış kapının mandalı” muamelesi yapılan Muharrem İnce “Yetti, artık” demiş olmalı ki, yeni parti kurmak için yola çıktı. Partisini yeni yılla birlikte kurması bekleniyor.

Devlet Bahçeli, Muharrem İnce’nin bu çıkışını “İnce ince siyasi hedeflerini dokuyor, bu da CHP yönetiminin kanına dokunuyor” diyerek izah etti.

İnce’nin muhtemel partisinin CHP’nin oylarını böleceğini öngören “Benim Adım Kemal Partisi” yönetimi, “Te be Muharrem Pehlivan” için bir nevi “hainlik” ilamı çıkarıverdi, el altından!

Buna mukabil…

Muharrem İnce twitter’dan “Değişime imza veren milletvekillerini, belediye başkanlarını, kurultay delegelerini dışla, sonra dostlarınla hayal kur. Bölücü olan kim?” diye sordu!

Sadece bu yaman soru bile CHP yönetimini “ilzam etmeye” yetiyor.

PÜF NOKTASI

Kılıçdaroğlu, “sufle ile siyaset yapan” bir Genel Başkan olarak “Gel Bakalım Muharrem”i bir kalemde siliverdi (kaldı ki, zaten hiç benimsememişti); şimdilerde “malum dostlarıyla” iktidar hayali kuruyor.

Cumhurbaşkanlığı Seçim Sistemi’nde “yüzde birkaç oy”un bile ne denli kritik olduğu bilindiğine göre; Muharrem İnce’nin muhtemel partisinin hayata geçmesi durumunda, “önümüzdeki seçimin siyasi hesaplarını birebir etkileyeceğini” öngörmek hiç de zor değildir.

Şu sıralar, “politik kabadayılık” görüntüsü içinde “Bize bir şey olmaz; dostlarımız bize yeter!” havalarındaki CHP yönetimi, Muharrem İnce’nin kopuşunu önünde........

© Haber7


Get it on Google Play