We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Psikolojik Harekât, böyle yapılıyor…

10 0 0
16.08.2019

ABD’nin boyunduruğu altındaki BM’den Temmuz sonunda; Pentagon’dan da 6 Ağustos’ta “benzer raporlar” sahne aldı: Neymiş? “DEAŞ toparlanıyor”muş!

Mesela, Pentagon raporunda “Yeniden canlanma sürecindeki DEAŞ’a karşı ABD destekli yerel güçlerinsayısı arttırılmalıdır” deniliyor.

***

Şunu, en başa yazalım: Her iki rapor da, Haydut ABD’nin -Suriye’den çekilmek ne kelime- tam tersine “bölgedeki varlığını kalıcı hale getirmeyi” planladığını gösteriyor.

“DEAŞ alarmı!” verilen bu raporlar; tam da Ankara ile Washington arasında “güvenli bölge” görüşmelerinin yoğunlaştığı günlerde yayınlandı!

Yani, nedir?

ABD, bir kez daha “DEAŞ toparlanıyor” hikâyesine sarılarak; Türkiye’nin Fırat’ın doğusuna yapacağı harekâtı önlemek istiyor: Raporlardaki madrabazlık, bunun içindir!

Washington’ın düzenbazlığı, şu yollu replikle devam ediyor:

“DEAŞ’la mücadeleyi SDG/YPG sayesinde yapıyoruz. DEAŞ yeniden palazlandığına göre, destek verdiğimiz bu yerel güçler bize yine lazım! Onlardan vazgeçemeyiz. Siz de onlara dokunmayın!”

“Terörle Mücadele” lakırdısını dilinden düşürmeyen Düzenbaz ABD; Maskeli Maşası IŞİD’i/DEAŞ’ı kullanmak suretiyle bir başka terör örgütü PKK/YPG için “Suriye’nin kuzeyinde devlet kurmanın” hesabını yapıyor.

“PEK KULLANIŞLI” DEAŞ

Amerikan Devleti, DEAŞ’a verdiği “Doldur, Boşalt” rolüyle, Suriye’nin kuzeyine YPG/PKK’lı teröristlerini yerleştirmişti.

Washington, sadece iki ay öncesinde “Bitti; bitirdik” dediği ‘Pek Kullanışlı DEAŞ’ için yeni bir senaryo yazıyor.

Trump’ın, 20 Aralık 2018’de Suriye’de olmamızın tek nedeni DEAŞ’tı: DEAŞ’ı yendik. Artık çekiliyoruz” lafını, bir de burada hatırlayalım…

Hemen........

© Haber7