We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Meşru müdafaamıza kim zincir vuracakmış, şaşarız!

10 0 0
14.08.2019

Suriye’deki güvenli bölge için ABD ile varılan mutabakat, Washington’ın “yeni bir oyalama” taktiği midir?

ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsünün “Mutabakattan memnunuz”açıklaması bile, Amerikalıların olaya “halen bu gözle baktığını” göstermeye yetiyor.

Haydut Devlet, bir yandan Türkiye ile görüşürken; diğer taraftan bölgedeki teröristlerine silah sevkiyatını sürdürdü! Sevkiyata “tam gaz” devam ediyorlar. Bunlara nasıl güveneceğiz?

Kahpe ABD’ye asla güvenilmez: Bu gerçeği, çoktan öğrenmiş olmamız gerekir…

Türkiye’ye verdiği hiçbir sözü tutmayan;yaptığı hiçbir anlaşmanın veya mutabakatın gereğini yerine getirmeyen bir Haydut Devlet’ten bahsediyoruz!

ABD, Suriye’de bir Terör Devleti/PKK devleti kurma planından vazgeçmediğine yahut Menbiç’teki YPG/PKK’lı teröristlerini geri çekmediğine göre; Türkiye, bu ABD ile nasıl olup da “ortak hareket” edebilecek? Mümkün değil!

Ortada “ortak bir amaç” yok ki; kurulması planlanan “ortak harekât merkezi” gerçekten işleyebilsin, güvenliği sağlayabilsin!

PÜF NOKTASI

Bahse konu mutabakatta, temeldeki problem halen yerinde duruyor…

Yani, nedir?

YPG-PKK terör örgütünün hamisi ABD; Türkiye’nin istediği “sınır boyunca devam eden 30 ila 40 kilometrelik derinlikteki bir güvenli bölgeyi” kabul etmiş değildir!

Suriye’nin kuzeyinde bir PKK devleti kurmak isteyen ABD, üzerinde tartışılan güvenli bölgeye “YPG-PKK’sının güvenliği” açısından bakıyor…

İşbu PKK devleti planı, Türkiye’nin bekasını tehditediyor ve asla kabul edilemez. Bölgedeki terör örgütü varlığı, tümüyle yok edilmelidir. Bu, mecburi istikamettir!

Sözü edilen mutabakatın Türkiye açısından istenilen yere........

© Haber7