We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

“Anca gidersin, pos bıyıklı Dalton!”

14 1 1
09.01.2019

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin “Bolton musun, Dalton musun? Türkiye, bağımsız ve egemen bir devlet olarak neyi nasıl yapacağını sana ve patronlarına mı soracak? Bu ne küstahlıktır!” diye haddini bildirdiği pos bıyıklı John Bolton “Ulusal Güvenlik Danışmanlığı” görevine Steve Bannon’ın gayretleriyle “bastırmasıyla” gelmişti.

Hani şu, başlangıçta “President Trump”ın gözdesi iken bir başka deyişle “Trump’ın Omzundaki Şeytan” olarak anılırken; sonradan kovulan Steve Bannon’dan bahsediyoruz!

BAŞKA KİM?

“Fox kanalının eski başkanı Roger Ailes, kadim dostu Trump’ın Bolton’a ihtiyacı olduğunu Bannon’a söylerken “Başka kim İsrail’e bu kadar sıcak ki!” diye seslenmişti.

Bunu, Michael Wolff’un “Trump Beyaz Sarayı’nın İç Yüzü”nü anlattığı “Ateş ve Öfke” adlı çok ses getiren kitabından öğreniyoruz.

Steve Bannon, gülerek “Bolton’ın bıyığı problem” diye espri yaptıktan sonra Ailes’a “Biliyorsun, Bolton’a alışmak hiç kolay değil!” demişti…

Ardından da “hinoğlu hin” bir şekilde eklemişti:

“Bir ara Bolton’ın başı derde girdi. Otel odasında bir kavgaya karıştı, bir kadını kovalamıştı. Bu hikâyeyi Trump’a anlatsam işi alabilir!”

Başlangıçta Ulusal Güvenlik danışmanlığı koltuğu için John Bolton’a sıcak bakmayan Trump’ı sonrasında ikna eden de Steve Bannon olmuştu!

EF Bİ AY!

John Bolton’ın başını çektiği “Haydutlar Heyeti” Ankara’da buz kesti: Sadece, malum kış şartlarından dolayı değil; gördükleri/hak ettikleri muamele ile de!

Daltonlar’dan birkaç gün öncesinde sahne alan bir diğer “Haydutlar........

© Haber7