We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Ve Güney Türkistan da düştü!

2 0 0
16.08.2021

Aylar önce bir yazımızda söylemiştik.
Bundan böyle Afganistan’ı daha çok konuşacağız diye, olası gelişmeleri belirtmiştik. Yüz binlerce soydaşımızın yaşadığı Güney Türkistan’ın en önemli merkezi kabul edilen Mezar-ı şerif ne yazık ki Taliban’ın eline geçti!
Ezici çoğunluğu Peştun olan Taliban rejimi Afganistan’ın tek hâkimi olarak bütün şehirleri ve eyaletleri bir bir ele geçirdi. İnsan sormadan edemiyor, Taliban böyle elini kolunu sallayarak şehirleri ele geçirirken Güney Türkistan’ın lideri Mareşal Raşit Dostum, neden savunma yapmadı, neden direnmedi?
Afganistan’daki Taciklerin önde gelen liderlerinden Ata Muhammed Nur, Twetter hesabında şu paylaşımları yaptı:
“Mareşal Dostum, ben, Belh Valisi, Belh milletvekilleri, Belh İl Meclisi Başkanı ve diğer birkaç yetkili şu anda güvenli bir yerde. Zamanı gelince paylaşacağım pek çok anlatılmamış hikâyem var. Topraklarını savunmak için gururla direnen herkese teşekkürler. Yolumuz burada bitmeyecek.”
Ata Muhammed Nur, Twetter sayfasında Afgan resmî hükûmeti tarafından Taliban’la iş birliği yapılarak, devletin bütün ekipmanlarının Taliban’a teslim edildiğini kendisine ve Mareşal Dostum’a komplo kurulduğunu ifade ediyor.
Mezar-ı........

© Haber7


Get it on Google Play