We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Türk azınlık, Yunanistan’a 'Yeter' dedi!

2 0 0
12.07.2021

Batı Trakya, tam yüz yıldır bir türlü istikrara kavuşamadı.
Komşu Yunanistan bir yandan demokrasiden dem vurup Avrupalı olmakla övünüp caka satarken öbür yandan da alabildiğine baskıcı, anti demokratik ve jakoben tutumunu her zeminde ve şartta sürdürdü ve sürdürmeye devam ediyor.
Batı Trakya Türklüğünün unutulmaz lideri Dr. Sadık Ahmet, uzun yıllar Müslüman Türk azınlığı için büyük mücadeleler verdi, bu uğurda oldukça şüpheli bir trafik kazasıyla hayatını kaybetti ve uzun süre yeri doldurulamadı…
Önceki gün Yunanistan’ın İskeçe şehrinde çok önemli bir organizasyon vardı. İskeçe Türk Birliği’nin organize ettiği “Haksızlığa ve Adaletsizliğe Karşı Demokrasi Yürüyüşü” geniş bir katılımla gerçekleşti. Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif ve İskeçe Müftüsü Ahmet Mete’nin yanı sıra çok sayıda din adamının içinde bulunduğu kalabalık topluluk, Yunanistan’a çok önemli hatırlatmalarda bulundu.
İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu’nun yaptığı konuşma, duruşu olan, yankısı ve yansıması geniş bir etkiye sahip olabilecek nitelikteydi. Peki Ozan Ahmetoğlu, Yunan hükûmetinden ne talep ediyordu?
Mesela Yunan makamlarınca uzun yıllardır gasbedilen azınlık haklarının........

© Haber7


Get it on Google Play