We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

“Hayvanları Koruma Kanunu” demişken!

1 0 0
19.07.2021


Hayvanların da hakları olacak sonunda.
Olsun tabii, hiçbir mahzuru yok, hatta onlar adına bir de mahkeme kurulsun, hayvanlarla sorunu olanlar orada yargılansın! Lakin hayvancağızların ağızları var dilleri yok, nasıl olacak bu?
Ormanları Koruma Kanunu, Çevreyi Koruma Kanunu, Bitkileri Koruma Kanunu vs. Ne de olsa insanoğlu elini nereye atsa orada ot bitmiyor, akan çeşme kuruyor, çağlayan nehir susuyor!

Esasında bana kalsa “Dünyayı Koruma Kanunu” çıkarırdım ya… Ne yazık ki dünya hiç kimseye kalmıyor! En iyisi ben hikâyeme geçeyim. Hikâye dedimse önce bir hikâyeden söz edecek, kendi serencamımı o hikâyeye dayandıracağım…
Tanzimat Edebiyatının önemli yazarlarından Sami Paşazade Sezai’nin “Küçük Şeyler” adlı hikâye kitabında yer alan küçük hikâyelerden birisi “Kediler” adlı hikâyedir. Oldukça ironik bir o kadar da insanı düşündüren güzel bir hikâyedir. Hikâye insan sevgisi ve hayvan sevgisi çatışması üzerine kurulur. Konusu özetle şöyledir:
Otuz üç senedir evli olan bir adamın karısı tam 30 kedi beslemektedir lakin ev her geçen gün kedi tasallutu altına girmekten dolayı yaşanır olmaktan çıkmış, adamı canından bezdirmiştir.

Artık her sabah evde bambaşka bir huzursuzluk vardır.........

© Haber7


Get it on Google Play