We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Yavuz Güney’e, Fatih Batı’ya bir uyarıdır!

19 0 0
21.06.2019

Fatih gemisinden sonra Yavuz sondaj gemisi de dün Doğu Akdeniz’e hareket etti. Bu gemiler birer milli mücadele unsurudur. Türk donanmasıdır. Çok büyük bir Akdeniz mücadelesinin parçasıdır.

Onları sadece bir enerji meselesi olarak görmeyin. Bir doğalgaz, bir petrol meselesi görmeyin. Bir Osmanlı donanması, bir Barbaros gemisi, bir Girit savaşı, bir imparatorluğun korunması, bir Türkiye Cumhuriyeti’nin korunması olarak görün.

BİN YILLIK SİYASİ TARİH BUGÜNE TAŞINDI, BİR KAÇ YILA SIKIŞTIRILDI..

Çok büyük bir hesaplaşmanın parçası olarak düşünün. Türkiye’nin tarih dönüştürücü mirasının yeniden harekete geçmesi, bunu yok etmeye dönük çokuluslu cephenin yeniden inşa edilmesi ve uzanabildiğimiz her yerin bu hesaplaşmanın mevzileri haline gelmesi olarak düşünün.

Preveze ve İnebahtı savaşlarının kaderleriyle düşünün. Bugün çevremizde olan her hareketi, yüzlerce yıllık tarih kodlarıyla düşünün. Sanki bin yıllık siyasi tarih bugüne taşındı, birkaç yıla sığdırıldı, öyle bir mücadele olarak düşünün.

ÇANAKKALE’DEN SONRA EN GENİŞ KOALİSYON..PARTİ MESELESİ DEĞİL, TÜRKİYE MESELESİDİR!

Sadece Türkiye çevresini değil, Kuzey Afrika’dan Basra Körfezi’ne, Kızıldeniz’den Hazar kıyılarına kadar her hareketi, her müdahaleyi, her savunmayı “Türkiye’nin durdurulması”na yönelik küresel bir müdahale ve ona karşı direniş alanı olarak düşünün.

Çanakkale savaşından sonraki en geniş uluslararası koalisyon,Türkiye’nin etrafını çevreliyor. Atlantik ittifakı, Birinci Dünya Savaşı’ndan sonra Türkiye’yi ikinci kez tarih dışına itmek için hareket ediyor, açık müdahaleler yapıyor. Bu; parti, hükümet meselesi değil. Bu; Türkiye’nin, bu toprakların, sahip olduğumuz mirasın, iddia ve siyasi genetiğin meselesidir.

KİMLER ADINA BU ÜLKEYE KURŞUN SIKIYORSUNUZ?

Bu genetiğe güç veren herkes, her siyasi hareket, her lider onların hedefinde olacaktır. İçeride bu genetiğe karşı duran, başkalarının safında mevzilenen herkes, her lider, her siyasi hareket onların yoğun desteklerini alacaktır. Nitekim bugünlerde Türkiye içindeki fotoğraf bu kadar nettir. Kimlerin hangi cephede mücadele ettiği, kimler adına Türkiye’ye kurşun sıktığı artık açıktır.

Hiçbir şey yapmasanız, hiçbir ses çıkarmasanız, hiçbir iddianız olmasa bile bu müdahale devam edecektir. Karşılığında direniş de devam edecektir. Çünkü bu bir coğrafya dizaynıdır, bu büyük dizayn içinde Türkiye üzerinde yeni tasarruflar kullanma........

© Haber7