We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Türkiye Ekseni, Türkiye İttifakı, Sonsuz Mücadele..

52 0 0
21.04.2019

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın şu sözlerini bir kenara yazın: “Ülkenin bekasını ilgilendiren konularda siyasi görüş ayrılıklarımızı bir tarafa koyup 82 milyonla Türkiye ittifakı olarak hareket etmeliyiz.”

31 Mart seçim sonuçlarından çok öte bir şey söyleniyor. Bir “Türkiye İttifakı”ndan söz ediliyor. Bunun en üst siyasi kimlik olmasına dikkat çekiliyor. Coğrafyamızda, küresel ölçekte ve içeride verilen mücadelenin ruhu ortaya koyuluyor.

İki yıldır “Türkiye Ekseni” kavramı üzerine yazılar yazıyorum. Sağcı, solcu, milliyetçi, İslâmcı, muhafazakâr, ne olursanız olun, hepsinin üstünde böyle bir kimlik olduğunu, bunun da bu topraklarda bin yıldır verdiğimiz mücadelenin kendisi olduğunu söylüyorum.

VE ‘ÇOKULUSLU EKSEN’E KARŞI “ACIMASIZ DİRENİŞ” DÖNEMİ…

Türkiye Ekseni’nin karşısında ise “Çokuluslu Eksen” inşa ettiler. Bunu Gezi olaylarında gördük, 17-25 Aralık’ta gördük, 15 Temmuz’da gördük. Bunu PKK üzerinden, terör üzerinden, FETÖ üzerinden yürütülen müdahalelerde gördük. Bunu, Suriye’nin kuzeyinden kuşatılırken gördük, Ege ve Doğu Akdeniz’den sıkıştırılırken gördük, görüyoruz. Bunu; ABD ve İsrail adına S. Arabistan, BAE ve Mısır üzerinden sürdürülen saldırılarda gördük, görüyoruz.

Daha göreceğiz. Kuvvetle muhtemel “Muhafazakâr muhalefet, muhafazakâr müdahale” formatlarıyla da göreceğiz. Çünkü Türkiye’nin bin yıllık mücadelesinin en acımasız dönemlerinden birini daha yaşıyoruz. Ben buna “Acımasız Direniş” dedim. Yeni bir Türkiye yükselişi var, yeni bir tarih dönüşü var, yüz yıl sonra vesayetten kurtulup tarih havzasına ve iddialarına dönen bir millet var.

SELÇUKLU-OSMANLI-TÜRKİYE SÜREKLİLİĞİ VE “İÇ İŞGALCİLER”

Bu; Selçuklu-Osmanlı-Türkiye Cumhuriyeti sürekliliğinin bir adım sonrasına hazırlıktır, böyle bir mücadeledir. İşte bunu kırmak, Türkiye’yi durdurmak için yürütülen bir “çokuluslu cephe” var. Bu çokuluslu cephenin “içerideki uzantıları, “iç işgalciler” dediğim yapılar var.

Bu yıl, milli mücadelenin yüzüncü yılı. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, yüzüncü yıl logosunu paylaştı dün. Muhteşem bir logotasarlanmış. “Mücadelemiz hiç bitmeyecek. Sonsuza kadar mücadele”diyor.

Ve biz yüz yıl sonra, yeniden kuşatılmak, yeniden durdurulmak, yeniden dağıtılmak için, dışarıdan ve içeriden ağır saldırılar altındayız. Bir milli idrak, bilinç, duruş ve eksen oluşturma dışında hiçbir yol yok.

SIRTINI “ÇOKULUSLU CEPHEYE” DAYAYIP PARMAK SALLAYANLAR

Bu yüzden ”Türkiye Ekseni” diyoruz. Bu yüzden “Türkiye Ekseni” en üst siyasi kimlik diyoruz. Bu yüzden “Çokuluslu Cephe”ye karşı her alanda mücadele veriyoruz. Ege’de, Akdeniz’de, Suriye’nin kuzeyinde, Arap dünyasında. Kuzey Afrika’da her alanda hareketlilik Türkiye ile bağlantılı.

Bunu biliyoruz. Ve biz içeride olanlara, sırtını “Çokuluslu Cephe”ye dayayıp vatanımıza parmak sallayanlara da bileniyoruz.

“Acımasız Direniş”,........

© Haber7