We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

BAE’nin suikastçısı neden intihar etti?

32 0 0
30.04.2019

BAE (Birleşik Arap Emirlikleri) tarafından İstanbul’a gönderilen ve on gün önce MİT tarafından ele geçirilen sonra da tutuklanan iki casustan biri, Zaki Yusuf Hasan, önceki gün Silivri’de intihar etti.

Konuşmamak için mi intihar etti, çok konuştuğu için nasılsa beni buraya gönderenler işkenceyle öldürecekler diye korkup da mı intihar etti, henüz bilinmiyor. Net bilgimiz yok ama kişisel kanaatim; konuştu, bilgi verdi, başına gelecekleri bildiği için intihar etti şeklinde..

Çünkü Cemal Kaşıkçı’nın öldürülme biçimi onlar için de, o tetikçiler için de ürkütücü bir örnek teşkil ediyor.

Başarısızlığın, efendilerini ele vermenin nasıl bir son olduğunu biliyorlar. Kaşıkçı cinayetinde de, sonrasında da herkes, bu adamların nasıl bir vahşete imza atabildiklerini gördü.

YENİ BİR KAŞIKÇI CİNAYETİ Mİ? YOKSA BU SEFER TÜRKİYELİ BİRİLERİ HEDEFTE OLABİLİR Mİ?

Bir gün parçalara ayrılıp bavullarla bir yerlere nakledileceğini ya da yok edileceğini elbette o da düşünmüştür.

Peki, o iki BAE’li casus, İstanbul’a niye gönderilmişti?

Kaşıkçı cinayeti benzeri yeni bir cinayet mi işlenecekti?

Bir Arap muhalifi mi öldürecek ya da kaçıracaklardı?

Kaşıkçı cinayetinden sonra deşifre edilen operasyon ekibini yeniden kurmak için mi görevlendirilmişlerdi?

Ya da Türkiye’de bir başka sansasyonel bir suikasta ya da bombalamaya mı hazırlanıyorlardı?

Bu sefer Türkiyeli birileri hedefte olabilir miydi?

DAHLAN’IN TERÖR ÇETESİ TÜRKİYE’DE NE YAPIYOR? KONU ÇOK CİDDİYE ALINMALI..

Son günlerde, 31 Mart seçimleri öncesi ve sonrası gelişmelere, içeride bazı örgütlenmelere, Ege ve Doğu Akdeniz’deki sıcak hareketliliğe,Türkiye’yi her alanda köşeye sıkıştırmaya dönük çokuluslu organizasyonlara, S. Arabistan, BAE ve Mısır istihbarat örgütlerinin bu kapsamlı projede aldıkları yeni ihalelere bakınca, karşı karşıya olduğumuz şeyin hiç de küçük çaplı olmadığı aşikâr.

Muhammed Dahlan’ın ekibinden, Filistinli, Yaser Arafat’ı zehirleyençetenin parçası, BAE ve Suud ortak amaçlarına çalışan, ama açık biçimde İsrail istihbaratı tarafından yönetilen bu adamlar, Türkiye’de ne tür bir örtülü operasyon için hazırlık yapıyordu? İki suikastçıdan başkaları da var mı?

Bu kişilerin “içeriden operasyon” ya da “iç işgalci” olarak tanımladığımçevrelerle ilişkileri nedir? Bu kişiler Türkiye’de kimlerle görüştü, nerelere gitti, bağlantıları........

© Haber7