We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

ABD dünyayı ateşe atıyor

5 0 0
10.04.2022

Hatırlarsanız önceki analizlerimizde ABD’nin Japonya ve Kore’yi silahlandıracağı iddiasını ortaya atmıştım. Bu iddiamı da şu gelişmelere dayandırmıştık:

Japon medyasından okuyabildiğim kadarıyla Japon hükûmeti, Bir milyon askeri donatacak, lojistiğini sağlayacak askeri teçhizat ve levazım fabrikaları kuruyor.

Ayrıca, Rusya, Ukrayna’yı işgal ettiği sırada Japonya Kurill adaları üzerindeki hak iddiasını yineledi. Kurill adaları Rusya ve Japonya arasında büyük bir kriz. Ada Japonların olmasına rağmen 2. Dünya savaşı sonrasında Ruslara bırakıldı ve şimdi Japonya adaların bırakıldığı devletin Sovyetler birliği olduğu ve Sovyetlerin yıkılmasından dolayı adanın kendilerine kaldığını öne sürüyorlar. Bir gün bu Kurill adalarının Japonya için savaş sebebi olacağını herkes biliyor ve bekliyor.

İşte o gün bugündür. Rusya, Ukrayna’da batağa saplandı. ABD, Putinsiz ve silahlı gücü çok zayıflatılmış bir Rusya planını hayata geçiriyor. Bu çerçevede Rusya Batıda bataklıkta debelenirken Doğu’da Japonya ve Güney Kore üzerinden yeni bir cephe açacaktır.

Bu cephe ile Rusya için çöküş tam anlamı ile başlamış olacaktır. Bunun için Japon ordusunun büyütülmesi ve güçlendirilmesi gerekiyor. Rusya’da kontrol altına alınmak istenen veya etkisiz bırakılmak istenen bölge geçen yüz binlerce asker gerekli. Bu da Japon insan gücünden oluşturulacak. Japonya’ya takviye olarak da Güney Kore ordusu devreye........

© Haber365


Get it on Google Play