We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

GÖNÜLLERİNİZ BİR OLMADIKÇA, SAYILARINIZIN ÇOK OLMASININ BİR ANLAMI YOKTUR. HZ. ALİ (R.A.)

1 0 0
20.09.2021

GÖNÜLLERİNİZ BİR OLMADIKÇA, SAYILARINIZIN ÇOK OLMASININ BİR ANLAMI YOKTUR. HZ. ALİ (R.A.)

Bu sözün gerçekçiliğin en bariz görüldüğü yerler genelde STK’lar ve siyasi partilerin teşkilat görevlendirmelerinin olduğunu tecrübem ile gözlemledim.
Bizim ülkemizde binlerce STK var ve en çok da hemşeri dernekleri yaygın.
Ne için, kimin için, amaç nedir?
Bunları bile yanıtlamaktan mahrum asgari 7 kişinin bir araya gelip de halı saha maçına kadro hazırlar gibi kurdukları dernekleri maalesef ne topluma, ne de kendilerine faydalı olamıyorlar.
Hele de işin başındakilerin, STK’ları amaç değil de araç olarak kullanma niyetleri varsa, bu daha da vahim sorunlara ve sonuçlara yol açabiliyor.
Zaten kuruluştaki zihniyet, ismine uygun amaç değil de, hedefe giden yolda (siyaset, makam, liyakat, maddi kazanç, itibar kazanma vs gibi) araç ise (ki bunu her zeki insan algılanabilir) zaten böyle bir ortamda fikir, proje, beklentiler ve olması gerekenler ile hiçbir fikir beyan edemezsiniz, ettirmezler.
Sizi planlarına çomak sokan olarak görürler.
Belki de haklılar, çünkü amacın dışına taşan tavırları, niyetleri belki de gördükleri halde dillendirmeyen, dillendiremeyen, susanlardan olmadığınızdan dolayı zaten onlar için tehlikeli olan, uzak durulması ve uzak........

© Haber Gündemim


Get it on Google Play