We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

CİNNET GEÇİRİYORUZ ! (1)

1 0 0
09.08.2021

CİNNET GEÇİRİYORUZ ! (1)

Çoğumuz kendimizi milli, manevi duyguları güçlü, vatansever olarak tanımlarız. Öyle ki iş başa düşse “vatan için, bayrak için, millet için canımı veririm” diye konuşuruz.
Yani iş başa düşse...

Ama o kadar ileriye gitmeye gerek yok. İş başa düşerse bu devletin askeri, polisi vs. var ve tüm mekanizmaları kurumları ile çalışıyor çok şükür. İşin başa düşmesi için bu kurumların (Allah korusun) ortadan kalkması, ya da işlevini kaybetmesi gerekir ki, onun da bir örneğini ecdadımız yaşadı.

Dağılmış bir ordu, başsız kalmış bir millet, tüm silahları elinden alınmış, ordusu terhis edilmiş, toprakları her yerden ve her milletten işgalci ordular ile kuşatılmış, içeriden eşkiya çeteleri ile baskına uğrayan bir millet vardı.

Vatan toprağını müdafaa etmek zamanı gelmişti. Anadolu’nun her yanı işgal edilmiş, ateş her yanı sarmıştı. Ya istiklal, ya ölüm kararı almak zorundaydı. Bu millettin kültüründe, fıtratında esaret altında kalmak yoktu.

İşte tam da iş başa düşmüştü. Anadolu’nun yiğit evlatları genç, yaşlı, kadın, erkek Türk, Kürt, Laz, Çerkez, Arap, Boşnak kim varsa tek ortak noktalarının........

© Haber Gündemim


Get it on Google Play