We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Korku

1 1 1
12.09.2021

Korku

Korkuyor muyum? Korkuyor musun? Korkuyor muyuz?

Peki kimlerden ve nelerden korkuyoruz? Çekincelerimiz neler? Sakınmamız gerekenleri kimin belirlemesi lazım?

Korkması gereken merciden mi yoksa bizi felakete sürüklemek için dört gözle bekleyen azılı düşmanımıza ittiba etmekten ve benzemekten mi korkuyoruz?

Heva ve hevesimizi ilahlaştırarak peşinden sürüklenmekten mi ürküyoruz yoksa Allah'a isyan etmekten, diklenmekten mi çekiniyoruz?

Özgürlük nedir bilir misin? Bana göre, sana göre, ona göre dizayn edilmiş bir özgürlükten hiç bahsetmiyorum. Masal dinleme saati çoktan geçti. Güneş doğmak üzere. Hristiyan alemin öne sürdüğü özgürlüğü anlatmayın bana. Karnım tok bu gibi teranelere.

Üzerinde tahakküm kurmak için emir ve yasaklarını ardısıra serdeden tanrılara, tanrıçalara karşı çıkarak sadece Allah'ın emrine ittiba etme gibi bir özgürlüğe, bir iradeye, bir hürriyete sahip misin? Var mı böyle bir isteğin, böyle bir arzun?

Peki; "Ben Allah'ın kuluyum, O'nun emirlerinden başka bir emir, yasaklarından başka bir yasak, kitabından başka bir kitap tanımıyorum." diyebiliyor musun? Bunu söyleyebildiğin kadar özgürsün. İşte özgürlük bu.

Üzerinde yürümekte olduğun yolun taşlarını kimler tasarladı neye göre bir planlama yaptılar ve kimler niçin ve nasıl dizdiler?

Özgürlüğün tarifini ve şeklini unutunca insanoğlu mahkum olduğu tutsaklığı özgürlük sandı. Tutsak oldu gayr-i İslami bütün değerlere, ederlere.

Belki de mahpusuz dejenere olmuş tariflere.

Özgürleşmek adına "uygun adım marş marş" komutu eşliğinde Allah'a isyan bayrağını tutuşturdular elimize. Belki........

© Haber Gündemim


Get it on Google Play