We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

CÜZ`İ İRADE İLE YAPABİLECEKLERİNİN FARKİNDA MISIN?

1 0 0
06.07.2021

CÜZ`İ İRADE İLE YAPABİLECEKLERİNİN FARKİNDA MISIN?

Hani Rabbin meleklere demişti ki "Ben kupkuru bir çamurdan, şekillenmiş kara balçıktan bir insan yaratacağım. Ona şekil verdiğim ve ona ruhumdan üflediğim zaman, siz hemen onun için secdeye kapanın!." (HİCR28/29)
Değilmi ki Rabbin ilk yaratılışından itibaren seni üstün kıldı ve sana kendi ruhundan üfledi: bu senin için kendini değerli görmen de yeterli olması gerekmez mi? Zaten yaratılışın da rabbin bütün mükemmel fıtratı özellikleri içine koymamış mı idi?, kendini okuyup, bulup bununla yola koyulmanın vakti gelmedi mi?

Düşünsene kudreti sonsuz olan Rabbinin ruhundan bir parça taşıyorsun bu parça bu dünyadaki birçok şeyi yine ALLAH’IN izni ile yapmana yeterli gelmez mi? Elbette ki gelmeli. Zaten Rabbin seni o kadar müthiş donanımlarla yarattı ki, fıtratındaki cevherleri bir farketsen, onunla yola bi çıksan işte o zaman neler yapabileceğini, bu koskaca dünyada küçük bedeninle nelere sebep olabileceğinin farkına varacaksın.

Peki neler yapabilirsin; önce Rabbinin sana verdiği donanımların farkına varmalısın, ruhen ve bedenen ne ye yatkın olduğunu bulup ki biz buna mizaç dıyoruz mizacında ne gibi özellikler olduğunu bilme yolculuğuna çikmalısın.Bu yolculuk seni varmak........

© Haber Gündemim


Get it on Google Play