We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

TÜRKİYE’NİN GELECEĞİ BURADA

1 0 1
13.09.2021

TÜRKİYE’NİN GELECEĞİ BURADA

Başlıktaki slogan Türkiye’nin en iyi teknik üniversitesi olan İstanbul Teknik Üniversitesi’ne ait. Dile kolay tam 248 yıllık geçmişi ile Türkiye’nin geleceğini inşa etmeye devam ediyor. Uluslararası sıralamaya giren nadir eğitim kurumlarımızdan. İki cumhurbaşkanı, başbakanlar ve sayısız bakan çıkartarak hep zirvede kalmış.

Bu sene yapılan ve tam üç gün süren mezuniyet törenlerine katılma şerefine erişince meseleye daha iyi vakıf oldum. Oğlumun da mimar olarak mezun olduğu törenler üniversitenin şanına yaraşır ve şenlik havasında cereyan etti. Ayazağa kampüs stadyumundaki törenler büyük bir aile olmanın ve aidiyetin ne kadar önemli olduğunu göstermesi açısından unutulmaz anların yaşanmasına vesile oldu. Törene veli olarak katılan; İBB Başkanı, YÖK Başkanı, Ak Parti İl Başkanının da bulunması üniversitenin bulunduğu düzey açısından önemli göstergeydi.

Kampüs o kadar büyük ki içeride ring olarak hizmet veren servisler mevcut. Derslikleri, kütüphanesi, araştırma merkezleri, laboratuvarları, enstitüleri, spor salonları, sosyal tesisleri, yeşil alanları, metrosu, camisi ve........

© Haber Gündemim


Get it on Google Play