We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

VATAN SEVGİSİ KUTSALDIR

1 0 0
10.09.2021

VATAN SEVGİSİ KUTSALDIR

Vatan sevgisi imandandır. Birlik ve beraberlik, ölümden başka her şeyi yener. İnsanlık tarihi boyunca bu önemli yapı taşı olmazsa olmazımızdır. O yüzdendir ki vatan kavramındaki birlik, beraberlik, beraberinde vatan sevgisi imandandır denmiştir. Milleti millet yapar bu kavram. Tabi farklı kültürler ve medeniyetler ayrılığımız değil, aksine zenginliğimizdir.

Envai çiçeklerin olduğu bir çiçek bahçesidir. Türk'ü, Kürdü, Lazı, Çerkezi, Boşnağı biz bir aileyiz. Bu Vatan Bizim., Bu o kadar önemlidir ki birliğini ve beraberliğini tesis edemeyen oluşturamayan toplumlar, iz ve adres bırakamadan tarihin sahnesinde kaybolup, silinip gitmişlerdir.

Birlik, beraberlik ve hoşgörü olmayan toplumlarda “Böl, parçala, yut veya yönet” kaidesi ortaya çıkar.

Ülkemiz çok zengin bir tarihe ve kültüre sahiptir. Devlet kurulumu neredeyse tarih ile denktir. Bu başarı vatan sevgisini namus gibi görmek, bir karışına dahi göz dikene tahammül etmemekten ve canı pahasına korumaktan geçer. Örnekleri o kadar fazladır ki bu sütünlar kifayetsiz kalır.Dünyanın en güzel coğrafyasında ve en stratejik noktasında yurt tutmuşsanız eğer, dünyanın güçlüleri sizi rahat bırakmazlar. Nitekim bırakmıyorlar ve hiçbir zaman da bırakmayacaklar. İnancımız bize birlik ve beraberlik içinde hareket etmemizi tavsiye eder.........

© Haber Gündemim


Get it on Google Play