We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

ALTERNATİF TIP YAZILARI: APİTERAPİ

1 0 0
27.09.2021

ALTERNATİF TIP YAZILARI: APİTERAPİ

Tedavi amaçlı olarak bal arısı ürünlerinin kullanımı anlamına gelen Apiterapi; çok eskilere dayanan bir alternatif tedavi yöntemidir.

Bu ürünler içerisinde; bal, polen, propolis, arı sütü, bal mumu ve arı zehri en bilinenleridir.

Herşeyde Azametini, ilmini, hikmetini, rahmetini gösteren Yüce Rabbimiz bal arısının zehrinde bile fayda ve şifa lütfetmiştir.

Apitoksin olarak bilinen arı zehri, arının karın boşluğunda yer alan zehir bezlerinde üretilerek, zehir kesesinde depo edilir ve arılar sokma sırasında iğneleri ile bu zehri enjekte ederler. Arı sokması vücudun savunma mekanizmasını güçlendirir.

Günümüzde arı zehri; canlı bal arısı iğnesi, arı zehri içeren ekstrakların bulunduğu ampüller ve arı zehri içeren merhemler şeklinde kullanılır. Arı zehri etkililiği üzerine yapılan çalışmalarda; MS, osteoartrit (kireçlenme), romatoid artrit (iltihaplı romatizma), diyabet, yaralarda hızlı iyileşme, bağışıklık sistemini güçlendirme, hipertansiyon, migren, epilepsi, otoimmün bozukluklar, bazı kanser çeşitleri, astım, romatizma, felç gibi birçok hastalık üzerinde ciddi olumlu iyileştirici etkilerinin olduğu tespit edilmiştir.

Arı zehri tedavisi; Amerika,........

© Haber Gündemim


Get it on Google Play