We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

MERT DEĞİLLER

1 1 16
21.09.2021

Düşman istenmez ama olacaksa da, mert olsun denir. İçteki düşmanlarımız hiç mert değil. Dost kılıklı düşmanlar. Bu nedenle halkımızın bir kısmı onlara aldanıyor. Bunların kimi siyasetçi, kimi eski bürokrat, kimi akademisyen, kimi de gazeteci vs.

Türkiye’mizin düşmanı ve haini çok olduğu gibi İslam’ın da düşmanı çok. Genelde ikisinin düşmanı da aynı kişiler. Açıktan biz Müslüman değiliz diyemedikleri için, bazen İslam’ın bir hükmüyle, bazen İslami değerlerle, bazen de milletimizin İslam’dan kaynaklanan örfüyle alay ederek zehirlerini kusarlar. İslam’a saldırırlar ama tepki görünce, biz de Müslümanız deyip ahkâm keserler. Peki, bu çelişki neden?

Ya bunlar Müslüman olmadıklarını söyleyince çıkarlarının zarar göreceğinden çekiniyorlar, ya da içlerinde iman kırıntısı var, yarın ölünce cenaze namazım kılınmaz ve cehennemi boylarım diye korkuyorlar. Ancak bu son düşünce sorunludur. Çünkü iman olmazsa, cenazesine milyonlarca Müslüman katılıp dua etse de bir fayda göremez.

Keşke bunlar Azizi Nesin kadar mert olsalar. Fakat olamazlar, çünkü cesur değiller. Aziz Nesin’in tüm tahriklerine rağmen........

© Günışığı Gazetesi


Get it on Google Play