We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

FATİH SERHAT EROL’UN ŞAİR YANI

1 1 0
07.07.2021

Yıllardır bu köşede birçok şairin şiirinden bahsettik, şiir kitaplarını tanıttık. Bugün de size Fatih Serhat Erol’un şiirinden söz edecek, şiir kitabını tanıtmaya çalışacağız. Ama önce kendileri:

Fatih Serhat Erol, 1963 yılında Elazığ’da doğdu. 1988’de Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Daha sonra Fırat Üniversitesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimi aldı ve bu dalda profesörlük unvanına kadar yükseldi. Halen aynı üniversitede öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Birçok antolojide şiirleri yayımlanan Erol’un ilk şiir kitabı “Şair Yanım” 2020 yılında Kesit Yayınları arasında çıkmıştır.

Meşhur meseldir; kim demişse, “Tıbbiyeden arada bir doktor da çıkar” diye bir söz vardır. Ancak doktorlar arasından fazlasıyla şair çıktığı bir gerçek. Ali Öztürk, Ahmet Tevfik Ozan, Nejat Yılmaz, S. Erhan Deveci bu sütunda şiirinden, şiir kitabından bahsettiğimiz tıbbiyeliler. Bu defa sıra, Fatih Serhat Erol’da.

Fatih Serhat Erol’u bilirdik de kitabı çıkıncaya, elimize geçinceye kadar şairliğini, “şair yanı”nı bilmezdik doğrusu. Oysa o diyor ki kitaba ismini veren şiirinin sonunda;

şair bir yanım vardı hatırlar mısın?

sana da yazardım hani,

sesine,

gülüşüne,

gözlerine.

*

şair bir yanım vardı hatırlar mısın?

vallahi

o depreşti yine.

........

© Günışığı Gazetesi


Get it on Google Play