We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

ELAZIĞ DERGİSİ SAYI: 55

1 1 23
26.08.2021

Elazığ dergisi, Ankara’da 1988 yılında kurulan Elazığ Kültür ve Tanıtma Vakfı’nın yayın organı. 31 yılın ardından geçtiğimiz temmuz ayında çıkan sayısı 55. Bu demek oluyor ki vakfın kuruluşunun ikinci yılında dergi çıkmaya başlamış. Yayın periyodu; altı ayda bir/ 90 sayfa.

Elazığ dergisinin imtiyaz sahibi, vakıf adına Başkan Mehmet Çağlar. Yayın yönetmeni ve sorumlu yazı işleri müdürü Murat Kâtiboğlu. Yayın kurulu: Prof. Kerim Sunguroğlu, Mustafa Turan, Sevim (Anagür) Koyunoğlu, Prof. Kemal Özmen ve Cahit Koç.

Derginin ilk yazısı, Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Çağlar’dan. Başlık ve konu; Daha İyi Bir Elazığ İçin Şehrin Öz Eleştirisi.

Son yıllarda Mehmet Çağlar’ı sık sık yerel televizyonlarda görür olduk. Her defasında o, Elazığ’ın veya Harput’un bir sorununu ele alır; meseleyi masaya yatırır; çözüm önerilerini sıralar ve ilgililere, yetkililere havale ederek noktayı koyar.

Dergideki yazısında da öyle yapmış Çağlar. “Şehrin öz eleştirisi”ni dile getirmiş ve bu arada dadaha iyi bir Elazığ içintekliflerini kayda geçirmiş. Şu cümle onun final paragrafından; “Özellikle bugüne kadar yaptıklarımızın yerine farklı şeyler yapılmasını, ‘geç hiçten iyidir’ mantığı ile dün üzerinde durmadığımız konulara geç kaldık demeden başlamayı öneriyoruz.”

Derginin ikinci yazısı bu kez “Vakıf Yönetim Kurulu” imzasıyla depremden sonra yenilenen Mustafa........

© Günışığı Gazetesi


Get it on Google Play