We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

BİRİ ÇIKMIŞ KRAL ÇIPLAK DEMİŞMİŞ

1 1 0
31.05.2021

2010'da Bağımsız Ülkücüler adlı bir hareket kuran ve fetö yapılanmasının mimarlarından olduğu ileri sürülen Av. Dr. İrfan Sönmez, o yıllarda finansman ve lobicilik konusunda Akşener'e destek olduğu iddialarıyla gündem olmuştu.

Sonrasında ise Sayın Sönmez, 2015'te gittiği Pensilvanya ile ilgili bir yazı kaleme almış ve teröristbaşı Fetullah’a methiyeler düzmesiyle hatırlanmıştı.

Ayrıca MHP kurultayında Meral Akşener'in en büyük destekçilerinden biri oldu.

Selam Tevhit Kumpas dosyasından yargılanan fetöcü polislerin de avukatlığını yürüttüğünü biliyoruz.

Ayrıca yine biliyoruz ki 15 Temmuz fetö darbe girişiminden sonra aralarında İrfan Sönmez’in de olduğu Meral Akşener’e yakın bazı ülkücü diye bilinen MHP’li isimler göz altına alınmıştı.

Bu yakınlıktan olsa gerek, Meral Akşener Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bir mektup yazmış, başta Av. İrfan Sönmez olmak üzere bu MHP'li isimlere kefil olduğunu ve kesinlikle fetö ile ilgilerinin olmadığını söylemişti.

Ancak arşiv kayıtları Meral Akşener'i yalanıyor.

Nihayetinde fetö ile bağlantılı olduğu için kapatılan Bugün TV'de firari fetöcü Erkan Akkuş'un programına çıkan Av. Dr. İrfan Sönmez’in teröristbaşı Fetullah Gülen'e övgüler yağdırdığını biliyoruz.

Hatta aynı programda Sayın Sönmez’in, teröristbaşı Gülen'in İmam-ı Rabbani gibi bir Allah dostu olduğunu iddia edecek kadar teröristbaşına hayran bir görüntü ortaya koyduğunu da biliyoruz.

Fetönün müridlerinin "tertemiz ve nur........

© Günışığı Gazetesi


Get it on Google Play