We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

KRİPTO PARA İSTİHBARATI

1 1 0
25.07.2021

Ekonomik Saldırılara Karşı Koyma ve Ekonominin İyileştirilmesi: KRİPTO PARA İSTİHBARATI

Yalnızca reformlar ve bilindik yöntemlerle önlemler alarak ekonomik saldırılara karşı koyabilmek, iyi bir ekonomiye sahip olabilmek ve ekonomik güvenliğin sağlanması günümüzde artık yeterli değil. Özelliklede oyuncu değil oyun kurucu olan bir ülke olmak istiyorsak!

Ülkenin daha fazla kalkınmasında oldukça etkili rol oynayacak olan unsurlar; teknolojik ve siber güvenlik ile birlikte ekonomik istihbarat olacaktır. Aksi halde ekonomimizi hiçbir zaman kendimize göre hareket ettiremeyecek, sürekli dış kaynaklı olarak sıcak para girişi ve dış kaynaklı yatırımların artması için gerekli bir takım anlaşmalar yapmak zorunda kalacağız. Bu nedenle projeksiyonu biraz farklı bir alana tutmak gerekiyor. Bunun içinde dünyanın büyük ekonomisine sahip ülkelerinin istihbarat kurumlarının güncel olarak nelere odaklandıklarına bakmamız yeterli olacaktır.

Bu ülkelerin istihbarat kurumlarının kripto paralar konusunda bilgi sahibi olduğu ve bu konuyu önemsedikleri gayet açık. Yani Kripto Para İstihbaratında oldukça yol kat ettikleri ortada.

Kripto paralar konusunda dünya ekonomisini yöneten 2 ülke olarak bilinen ABD’nin CIA,NSA,FBI; İngiltere’nin ise MI5 ve MI6 gibi gizli birimleri aracılığı ile kripto paraları yakından izlediklerini biliyoruz.........

© Günışığı Gazetesi


Get it on Google Play