We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

MHK’DE NELER OLUYOR…

1 0 0
27.07.2021

Merkez Hakem Kurulu (MHK) geçtiğimiz günlerde 2021-2022 klasman hakem ve gözlemcileri belirlemiş ve birçok ilde belirlenen liste tartışmaya sebep olmuştu.

Serdar Tatlı başkanlığındaki MHK yeni belirlenen liste ile eleştirilerin odağında yer alırken; 23 Temmuz günü yayınlanan Tahkim Kurulu Kararları ile de farklı bir tartışmaya sayfa açtılar.

TFF Tahkim Kurulu 23 Temmuz 2021 günlü (58) sayılı toplantısında gündemde

Hakemlerden Serhad Ürkmez, Mustafa Öğretmenoğlu, Mustafa Aydın'ın, Şeref Taştan, Yusuf Şimşek'in ile Gözlemci İlkay Aydın'ın yeni liste ile ilgili itirazları değerlendirildi ve itirazlarının tamamı reddedildi.

Yapılan değerlendirmelerin objektif alınan bir karar olmadığını ve alınan hakem ve gözlemcilerin hangi kriterlere göre alındığı yönünde itirazda bulunanların tamamına itirazın reddi yönünde kararlar verildi.

Hukuk terazisinde yapılan değerlendirmeler bir noktaya kadar ama İlahi adalette yapılanların üzerine sünger çekilmiyor ne yapmışsan karşılığını illaki göreceksin.

Şimdi ben burada şuna bakarım;

Her yıl hakemlikte ve gözlemcilikte liste açıklama esnasında her türlü entrikalar ve olaylar olur ve olmaya da devam eder.

Hak, adalet ve tarafsızlık hakem camiasına çok ama çok uzak…

Elazığ bu alanda yine üvey evlat muamelesi görüp ne hakemlerde ne de gözlemcilerde istenileni alabildi.

Açıklanan listeye yapılan itirazlar ise şu şekilde; (E.2021/272 - K.2021/271-Hakem Serhad........

© Günışığı Gazetesi


Get it on Google Play