We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Z kuşağı unutmaz!

1 1 2
02.03.2021

MHP lideri Sayın Bahçeli, bugün erken seçim çağrılarına bir cevap vererek, seçimlerin 2023 yılının Haziran ayında olacağını, muhalefete sandığın kaç bucak olduğunu göstermek için gün saydıklarını söyledi.

Sayın Bahçeli seçim 2023 yılında diyorsa erken seçim olmaz. Ülkenin seçim takvimini uzun yıllardır Sayın Bahçeli'nin belirlediğini hepimiz biliyoruz. Ancak, sandığın kaç bucak olduğunu gösterme konusunda yanılıyor Sayın Bahçeli. Siyasetçiler seçmene sandığın kaç bucak olduğunu gösteremez. Çünkü sandığa seçmen gider. Sandığın kaç bucak olduğunu da seçmen politikacılara gösterir.

Kaldı ki iktidar 2023 seçimlerini belirleyecek olan yeni seçmeni gözardı ediyor. Tanımadığı, tanımaya bile çalışmadığı Z kuşağını yok sayıyor. İktidar bugün uyguladığı politikalarla gençleri ne kadar mağdur ettiğinin farkında bile değil ne yazık ki... Muhalefet de Z kuşağını pek önemsemiyor. Bir tek geçen yıl ertelenmeyen üniversite giriş sınavı için seslerini duyurmaya çalışırken görmüştü onları. Bir süre Z kuşağını tartıştıktan sonra onlar da unuttu.

Türkiye'deki politikacıların genel sorunu, birbirleri içinde kısır tartışmalar içinde boğulurken, dünyanın, insanların değiştiğini görmemeleri. Oysa ki her kuşak........

© Gerçek Gündem


Get it on Google Play