We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Enter ve YKS sonuç sayfam karşımda... Peki ya şimdi?

3 0 0
20.07.2019

Bizim için önemli olan alan puan değil, tercih yaparken kullanacağımız ‘’ BAŞARI SIRASI’’ dır

Bir önceki yazımızda da belirttiğimiz gibi işte sınav maratonunun en can alıcı kısmı geldi çattı; tercih dönemi… YKS sonuçlarının açıklanmasına iki gün kala değinmek istediğim önemli bir konu olacak. Öncelikle şunu belirtmek isterim ki tercihler boyunca belirli aralıklarla sizlerden de gelen talepler üzerine alanında uzman değerli öğretmenimiz Meltem KAHRAMAN ile ilgi çekici ve bilgi yüklü konularla röportajlarımıza devam ediyor olacağız.

Özel bir eğitim kurumunda yönetici olan Meltem KAHRAMAN’ a şu soruyu sorup açıklık getirmesini rica edeceğim bugün; ben YKS sonucunu sabırsızlıkla bekleyen bir adayım, 18 Temmuz Perşembe günü YKS sonuçları açıklandı, ellerim titreyerek heyecanla şifremi girdim, ‘’GÖNDER’’ dedim/ENTER tuşuna bastım ve sonuç sayfam karşımda... Peki şimdi gördüğüm ekranı nasıl yorumlayacağım ? Nereye bakacağım ?

· Saygıdeğer Şahin Hocam, çok önemli bir konuya değindiniz. Türkiye’nin dört bir tarafında sınava hazırlandığı yerde bu konularda yeterli desteği alamamış, almış ve anlayamamış, işin bu kısmını ertelemiş ve şimdi merakla açıklamaları bekleyen adaylara ve Türkiye’nin geleceği olan evladı için kalbi heyecanla atan ebeveynlerine bir çırpıda ulaşma fırsatını bana verdiğiniz için size çok teşekkür ediyorum. Benim için büyük kitlelere ve gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşabilmek çok kıymetli.

Şimdi bu kritik sorunun cevabına gelelim …

18 Temmuz Perşembe günü, gün içerisinde........

© Gerçek Gündem