We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Yargıtay Man Adası belgeleri sahte değil dedi, Kılıçdaroğlu haklı çıktı!

20 1 9
17.04.2022

24 Temmuz 2020 tarihinde bu köşede ‘’Man Adası belgelerinde şaşırtan tazminat’’ başlıklı yazım yayınlanmıştı. Konu 2017 yılından beri tartışılmaktaydı. CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu, ‘’yerli ve milli’’ iddiasında bulunan ve karşısındakileri ‘’gayri millilikle’’ suçlayan Sayın Cumhurbaşkanı’nın yakınlarının İngiltere’nin Man Adası’nda kurdukları şirketlerle ilgili Halk Bankası dekontlarıyla aktarılan paraları açıklamıştı. Cumhurbaşkanı ve yakınları belgelerin sahte olduğu gerekçesiyle Sayın Kılıçdaroğlu’na tazminat davası açmıştı. Dava İstanbul Asliye Hukuk Mahkemeleri tarafından Genel Başkan’ın tazminat ödemesine karar vermiş, bir üst mahkeme olan istinaf da kararları onamıştı. Ama Yargıtay bu kararları bozarak belgelerin ‘’sahte olmadıklarına’’ karar verdi. Üç yıl önceki yazımda; Bakalım Yargıtay bu ayıba ne diyecek!’’ diye yazmıştım. Bakalım şimdi ne olacak?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 21 Aralık 2017 tarihinde partisinin TBMM’deki grup toplantısında, 2011-2012 tarihleri arasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kardeşi Mustafa Erdoğan ve oğlu Ahmet Burak Erdoğan’ın da aralarında bulunduğu yakınlarının] Türkiye'den İngiltere’nin Man Adası’ndaki Bellway Limited adlı şirkete 15 milyon dolar aktardıklarını, bu yolla Devleti vergi kaybına uğrattıklarına ilişkin Halk Bankası dekontlarını kamuoyu ile paylaşmıştı.

Sayın Kılıçdaroğlu ‘’sen yerli ve milli olduğunu söylüyorsun ama oğlun, kardeşin, enişten ve diğer yakınların vergi cenneti ve kara para aklayan Man Adası’nda şirket kurup vergi kaçırıyorlar bu nasıl ‘milli ve yerlilik’ oluyor’’ diyerek siyasi bir hamle yapmıştı.

Sayın Erdoğan, oğlu, kardeşi, eniştesi ve yakınları ile AKP yetkililerinin ‘’yalan, iftira, sahte belge’’ söylemleri hiçbir belge, bilgi sunmadan hamasetle suçlamalarda bulunuyorlardı.

Konu kamuoyunda günlerce tartışılmış karşılıklı suçlamalar yapılmış; soruşturma........

© Gerçek Gündem


Get it on Google Play