We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Hoşgörü dini İslam kimlerin elinde ya rabbim!

1 0 0
10.07.2022

Halkımız her zaman ki gibi bu bayramı da hep birlikte kutluyor. Ortaklaştığımız, birleştiğimiz günlerdir bayramlar. İnsanımız inancı ile geleneğini bir yaşam tarzı haline getirmiştir. Bayramı sevinçle, coşku ile en yüksek değer olan paylaşma duygusu ve içtenliği ile kutlamaktadır. Kurban kesiyor, kesme olanağı olanlar olmayanlarla paylaşıyor. Bazı hayırseverler de kurdukları dernek, vakıf ve benzeri kuruluşlarla bu yardımlaşmayı sağlıyorlar. Bu gönüllü kuruluşlarda hizmet görenlerin gönüllü hizmetleri insanlık tarihinden beri var olmuştur. Dinden geçinen istismarcılar, halkın inanç değerlerini çıkarları doğrultusunda kullanan kimi istismarcıların olduğu da bilinmektedir. Bu istismarcılar da daha çok dine ve dindara inancını sarsıyor, inanca zarar veriyorlar.

Doğumdan ölüme kadar sağlığımızı emanet ettiğimiz doktorlarımız görev başında bıçakla, silahla öldürülüyorlar. Aile içi şiddet ve töre cinayetleri nedeniyle kadınlarımız ve çocukları öldürülüyor. Bir cinnet hali almış başını gidiyor.

Bu cinnet halini besleyen kutuplaşma; bireyin özgürce her türlü inancını, düşüncesini teminat altına almakla sorumlu olan siyasilerimiz tarafından da ne yazık ki yapılmaktadır.

Bu cinnet halini besleyen kutuplaşma; halkı sevgi, merhamet, adalet ve hoşgörü ile bir arada tutma görevi olan bazı din adamlarının halkı kin ve nefrete varan açıklamalarıyla bu nefreti beslenmektedirler.

Annesini tedavi eden doktoru cinnet geçirerek katleden, sonra da intihar eden bu kişi nasıl bir nefret ortamında etkilendi acaba!

Bu cinnet ruh halinde payı olanların, siyasi emelleri için bu ülkeye ne kadar kötülük yaptıklarını, sevgi ve merhamet dinini kendi sakat mantıkları ile nasıl kötü temsil ettikleri gün be gün görmekteyiz.

Cemaat yurtlarında meydana gelen ahlaksızlıkların iktidar ve medyası tarafından açıkça kınanmaması ve adeta arka çıkmaları, din üzerinde bir gölge düşürdüğü gerçek inanç sahiplerini de incitmektedir.

Konya Şehir Hastanesi'nde görevli iken hasta yakını tarafından öldürülen Kardiyoloji Uzmanı Dr. Ekrem........

© Gerçek Gündem


Get it on Google Play