We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Neymiş? AKP'de FETÖ'cü yokmuş

70 0 1
28.05.2020

AKP Merkez Yönetim Kurulu toplantısında Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan ilk etapta AK barolar kurulması amacıyla yapılacak düzenleme için "Hemen düzenlemeyi hazırlayın, hemen bitirin" talimatı vermişti.

Erdoğan'ın talimatının ardından AK Parti Meclis Grup Başkanvekilleri Cahit Özkan ve Özlem Zengin, hukukçu milletvekilleri ile AK baroların kurulması için toplantı yaptılar.

Aydın Baro Başkanı Av. Gökhan Bozkurt'un sosyal medya hesabından attığı videolu Tweet dikkatimi çekti.

Bozkurt, kısa mesajında diyor ki;

"FETÖ'cü hakimler Türk Ordusunu esir almaya çalışırken, dernek başkanı olarak orduevi önünde "Genelkurmay, askerleri FETÖ'cü hakimlere teslim et" diye açıklama yapan Cahit Özkan, bugün barolara ayar vermeye çalışıyor. Çünkü o milletvekili yapıldı. Baroları bölmek FETÖ projesidir. Nokta."

AKP Grup Başkanvekili olan Av. Cahit Özkan, Türk Silahlı Kuvvetlerine FETÖ kumpasının kurulduğu günlerde bakın neler söylemiş?

Baro Başkanı Av. Bozkurt'un paylaştığı videonun deşifresi şöyle:

"Yakalama kararının ardından 10 gün geçmiş olmasına rağmen sadece 2 tanesi yakalanabilmiştir. (OU: Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarını kastediyor)

Bu durum kamuoyunda bu kişilerin Genelkurmay Başkanlığı tarafından himaye edildiği düşüncesini akıllara getirmektedir.

Maalesef Genelkurmay Başkanlığı, geçmişte olduğu gibi bugün de hukuk devletinin gereği olan yargı kararlarının yerine getirilmesini zorlaştırmaktadır.

Bu çerçevede Susurluk, Şemdinli, Ergenekon ve benzeri davalarda pek çok asker kişi, yargıdan kaçmış,........

© Gerçek Gündem