We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Örnek olmak, örnek almak…

4 0 0
30.06.2020

Başlığın içeriğini merak ettiyseniz, hemen açıklayayım! Çankaya Belediyesi’ne alınacak 80 zabıta için uzayan kuyrukları görüp, 8 bin başvuru yapıldığını okuyunca, içim buruk olarak bu manzarayı yönetim erbabından gören var mı diye merak ettim!

Başka hiçbir iş kalmamış gibi, her sorun çözülmüş gibi önce Ankara’daki kültür evinden Mustafa Necati’nin adını silerek Atatürk’e hakaret eden Nuri Pakdil’in adını verenlerin, sonra da (Albay Reşat) Çiğiltepe Okulu’nun adını değiştirenlerin, daha sonra da İstanbul’da emekli öğretmenlerin yıllardır kullandığı Kızıltoprak’taki öğretmenevini vakıflara devredenlerin ne yapmaya çalıştıklarını merak ettim.

Daha doğrusu Büyük Atatürk’ün yol ve dava arkadaşlarına, eski bakan ve komutanların aziz hatıralarına yönelik bu kararı verenlerin neyi amaçladığını(!) çok merak ettim!

Sürekli zemin yoklayan, günü ve sırası gelince de eyleme geçen anlayışın; Ankara’da başlattığı isim değiştirme modasına, “nasıl ve kim” sorularına yapacakları açıklamayı merak ettim!

Çağdaş düşünce ve Atatürk ilkeleriyle yoğrulmuş, bilimsel geleneklere bağlı, kesin ve keskin gerçekler karşısında suskun kalmayan, devrim ilkelerine saygılı, ilkesizlerin karşısında yürekli,........

© Gerçek Gündem