We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Dertlerimiz düğüm düğüm…

1 0 0
02.07.2020

Şimdi sabah sabah, hele de bir hafta sonu böyle moral bozan başlıklı bir yazıyla huzurumuzu niye kaçırıyorsun diyebilirsiniz. Bence demeyin! Huzurumuz zaten kaçık, hem de çok uzun bir süredir. Şimdi sorarak ilerleyelim.

Bir zamanlar “yalancının mumu yatsıya kadar yanar!” diye bir söz vardı. Bu söz artık dünya genelinde yok hükmünde ise o huzur niye kaçmasın?

Sıradan insanların sıra dışı işler yaptığını görünce; yapılan her şeye bir kulp bulan, olumlu her adımı önlemek engellemek için bin dereden su getiren, gerekli işlere bile gölge düşürmek için elinden geleni ardına koymayan ve bu konuda destan yazanları görünce o huzur niye kaçmasın?

Mantık dışı, akıl dışı, vicdan dışı, hukuk dışı, meslek etiği dışı adımlarla yola çıkan, benden değilsin diye ayırım yapan, düşünce ve ifade özgürlüğünü yok sayan, insanların enerjilerini yok ederken keyif içinde sefa süren ülkelerde o huzur niye kaçmasın!

Önlenemez bir yükselişle işçilikten kültür müdürlüğüne atlatılan eşlerin alkışlandığı, Atatürk’ün sağladığı haklarla TBMM koltuğuna oturanların yapılanları görmezden geldiği, güreş camiasının, devletin üst kademelerine atandığı bir ülkede liyakatten söz edilemezken o huzur niye kaçmasın?

Kadınları, aydınları, işçileri, memurları, STÖ’leri, hukukçuları hedef gösteren, meslek örgütlerini ele geçirmek için her yolu deneyen, çok sesliliğin zerresine bile katlanamayan bazı ülkelerde o huzur niye kaçmasın?

AB sınırlarını açarken ülkemizi listeye dâhil etmiyorsa, ihracat azalarak dış ticaret açığı ikiye katlanıyorsa, ekonomi büyük risk altındaysa o ülkede huzur niye kaçmasın? Hayal dünyasında yaşayanlar görmese de; ekonomiden turizme, insan haklarından basın özgürlüğüne, kadın cinayetlerinden işsizliğe rekora koşan ve tarih yazan bir ülkenin uluslararası karnesi geçerli not alamazken........

© Gerçek Gündem