We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Asıl kafa yormamız gerekenler mi?

1 0 0
24.05.2020

Başlığa bakıp şöyle düşünebilir, “El insaf” diyebilir, bunca konuyu şu minicik köşeye nasıl sığdırabilirsin diye sorabilirsiniz! Sabredin göreceksiniz. Haklısınız başlık memleketin içinde bulunduğu durumu tam anlamıyla özetliyor ve kapsıyor.

Bilim kurulu üyesi Prof. Dr. Levent Akın, korona süreci için; “Bu bir film değil, dizi filmdir!” deyince! Bana gelen ilham sonucu sürecin zorunlu ikametgâhı olan, ev mahkûmiyeti, balkon mecburiyeti, mutfak zorunlu hizmetleri, dört duvar arası ütüden süpürgeye temizlik esaslı hummalı faaliyetlerimizi düşündüm! Dayanamayıp bu tekdüze günlerimizin bitip tükenmez hikâyesini özetleyeyim dedim! Buyurun dizi filmin yorumuna ve bendenizin katkılarına! (Bu kıyağımı da unutmayarak!)

Doğruya doğru! Bu da bir şey, bir nevi önlem deyip hayatımız boyunca yıkamadığımız kadar el- yüz yıkadık. Kim bilir bilmediğimiz duymadığımız daha neler var diyerek durup oturup evi temizleyip pakladık! Yetinmedik evlerde ekmek üretimine başladık! Tam da burada suratıma acı bir gülümseme oturtmuş olabilirim. (Keşke gelmeseydi de bu kadar el yıkamasaydık, bunca dip köşe temizlik yapmasaydık, teşekküre bile değmeyen mutfak yeteneklerimizi sergilemeseydik diye düşünenlerdenim!)

Doğrusu şu ki; Koronanın şakası yok ama koronalı şakalar çok. Dünden bugüne hayatın tıkadığı damarları açan, yaşamı güzelleştiren, hele de bu sıkıntılı karantina günlerinin yükünü hafifleten, psikolojik sorunlar tavan yapınca rahatlama vanası gibi vidaları gevşeterek saçmalama hakkı tanıyan mizah değil midir? Evet…

Covid-19’la yatıp kalktığımız bugünlerde bu belanın daha bir süre........

© Gerçek Gündem