We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Z nesli, bir muhbire methiyeler ve entelektüel yoksunluk

3 0 0
02.07.2020

KAYDA GEÇSİN

Malumunuzdur en akıllı en zengin ‘Millennials’ grubundan sonra gelmiş etmiş Z Nesli . 1995 -2015 yılları arası doğanlara deniyor .

Dijital teknoloji, internet, sosyal medya ile haşır neşirler ama illa okur yazar değillermiş.

Sonrası ‘ Generation Alpha ‘ , daha sonra bakalım kimler gelecek , hazırlıklı olmak lazım , hele bizden kimler gelecek heyecan verici.

AKP hepsini kucaklamaya devam edecek gibi gözüküyor yanlız bu nesiller öyle takım elbise ile kendilerinin öncesi ‘Baby Boomers’ minyatür büyükleri gibi değiller AKP gençliği öyle , her daim takım elbise cepte mendil büyümüşte küçülmüş gibiler …

Z neslinin kendilerinden önceki ‘babalık tamam’ dedikleri ‘Baby Boomers ‘ savaş görmüş ‘Kayıp Neslil’ in yani 1920-40 arası doğan ‘sessiz nesil’ in çocukları .
Biraz karışık gibi bu kavramlar ,bir de tabi saçmalığın sistem gibi sunulması insanı zorluyor ama bir müddet sonra çok eğlenceli oluyor Baby Boomers: 1944-1964 arası doğanlar . Halen 55-75 yaş

aralığındakiler . Şu ara itilip kakılanlar , hani sabah 10 sokak , akşam

20 tumba yatak nesli , gelecek seçimleri görürürler mi emin

olunmayanlar , lakin Kadıköy istisna, koltuk deyneği, veya sürünerek hatta hortlayarak dahil her yoldan , gösterilen adaya öfkelense ,kızsa da son defa diyip sonra tövbe etse de , gider verir CHP’ye !.. AKP kızmakta haklı ama Canan Hanım niye kızıyor ki ?

Generation X (aka Gen-X): 1965-1979 arası doğanlar .

Halen 40-54 yaş aralığındakiler . Bunlara "MTV generation."da deniyor , 1980 ve 1990 arası MTV televizyonundan etkilenenlermiş . X Jenereasyonu da deniyor bu salaklara . Kurtlar vadisinden de etkilenmiş olabilirlerdi kısmet NTV imiş ,Kurtlar Vadisinden etkilenenlerle ortak noktaları canlarım benim hayalleri geniş değil ama başkalarının hayallerinden etkilenebiliyorlar demek , en acıklı grup günah be bunlara .

Her ekrana çıkışında merakla izlediğim Prof. Cem Say mesela baktım doğum itibariyle bu grup çıkmasın mı , o ne, olamaz mümkün değil , son çıktığı programda Boğaziçinden çıkan AKP’li kadın bağnazlarla ilgili üstü kapalı soruya yanıt vermek yerine okulun dahileri seçtiğini söyledi , bazı şeyleri de asla yaptıramazmışsın Boğaziçililere , öyle bir övdü ki okulunu bir an sanki ODTÜ’lüymüş gibi oldu. Bu dahiler sonra yurtdışına gidiyorlarmış , asıl geride kalan Atatürk , Bayrak alerjisi olanlara söz kalmadı !

Aslında soruya cevap vermedi , Ayşenur Hanım’da üstüne gitmedi .

Bende severim kendi okulumu , laf söylensin de istemem ama bir Metin Hara Adrianna Lama gerçeğini inkar edemem , edersem çok değerli mezunlardan ölenlerin ruhu incinir , yaşayanlar arasında belki utananlar olur . Mezunun görevi vardır, görevini yapmayıp sonra zır zır ağlamanın faydası yoktur .

MTV jenerasyonu 20 yıl sürmüş , sonra ne olmuş , salgın gelmiş ölmüşler mi yoo sadece tutkuları kaybolmuş MTV’ye karşı .

Yani bu ‘Nesil’ meselesi bu kadar ciddi , Allah aşkına siyasilerimiz çok ciddiye almayın , sizlere de yazık bizlere de.

Bir zamanlar da Ayn Rand Krizi çıkmıştı ülkemizde aynı bu Z Nesil Pandemisi gibi ne ciddiye almalar ,

Aman efendim Ayn Rand’a ne güzellemeler, Sinan Çetin Kitaplarını basmalar, Turgay Ciner Önsöz yazmalar , bu önsöze atlayıp Bir içim Su hanım makalelerinde dikkat çekmeler , of of of ne zincirdir bu Saadet zincirleri kıskançlıktan çatlar , en masum........

© Gerçek Gündem