We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

KOMPLO TEORİSİ

8 1 2
17.04.2019

Önce AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan sonra da MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli demokrasi bayramı denilen seçimlerin yenilenebileceğini söylediler. Önceleri güven konusunda ve oyların bir tane fazla olmasıyla bile seçimin kazanılabileceğini söylemiş olmalarına rağmen.

Onlar yenilenebilir demişlerse Allah u a'lem bissavab yenilenecek demektir zira önceki tecrübeler bunu göstermektedir.

Elbette ki her yiğidin gönlünde bir aslan yatar, sanıyorum ki iki liderdeki aslanın adı İBBB seçimini kazanmak.

Alıştıra alıştıra seçim yenilenecek mi demek istiyorlar acaba?

Ne dersiniz hazırlansın mı vatandaş kısmî ya da genel bir seçime?

*

Ferhat şirin diye diye kerem aslı diye diye Tahir Zühre diye diye gitmiş. İnsan olmanın hayat sahibi olmanın bir olmazsa olmazıdır ayrılık.

Bir kişi çok sevilebilir, bir yer çok sevilebilir fakat bu ebedi olarak böyle gitmez burada beka aranmaz, seviliyor diye mallıklanılmaz.

Yani dünya üzerinde hiçbir yer ve makam hiç kimseye baki olmaz ve o olmazsa olmaz değildir.

Niceleri, ne kudretli şahıslar insanlığın doğuşundan bu güne gelmiş ve de geçmiştir. Onların içinde de ben olmazsam hiçbir şey olmaz, diyenler çıkmışsa da onlar gitmiş bensiz olmaz dedikleri kalmış ve de olmuştur.

Seçimler yenilenmez, yeniden sayım yapılamaz gibi bir şey elbette iddia edilmez, sayım da yapılır, seçimler de yenilenebilir, ancak bunlar hem yasaları hem de vicdanları muknî gerekçelerle yapılırsa vicdanlar ve kamuoyu anlayışla karşılar.

Sayımları bizim aday kazanıncaya kadar, yani milli irade tecelli edinceye kadar (!) devam ettirmek vicdanları, kamuoyunu yaralar yerle bir eder, demokrasiye, devlete, devlet kurumlarına ve hukuka güveni paramparça eder.

Milli irade mili irade deyip milli iradeye saygısızlık, milli iradeyi ayaklar altına almak hoş karşılanmaz. Bunlara da sanırım kimsenin hakkı........

© Gazete Kritik