We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

‘Yarın unutulur’ mu? – Akın Olgun

7 45 77
17.02.2019

Akın Olgun

Kim yükseliyorsa güç ortaklığında, alnı ırkçılığa değiyor.

Ortalık tapınmalardan, tapınanlardan geçilmiyor. Herkes yükselmek için tutunduğu ırkçılığa sıkı sıkı sarılıyor. Sarılmak yetmiyor, kendini ona kanıtlamak için kurbanlar buluyor ve üstlerine çullanıyor.

Elde bayrak, dilde “vatan”, arkada devlet yağmalayıp, talan ediyorlar hayatı.

Sadece hayatı değil elbette. Bazen bir mezarın etrafında birikip, altında yatan ölüyü çıkarmak için tırnaklarını geçiriyorlar toprağa.

Toprak kanıyor, acılar kanıyor, yaralar kanıyor, gözyaşı kanıyor ve toprağa tırnaklarını geçirip kanatanların yanında devlet beliriyor. Elini omuzuna attığı adamlarına “tanırım iyi çocuktur” pozu vererek sahip çıkıyor.

Bir başkası elinde devletin silahı, üzerinde üniforması ile yere yatırdıkları insanların sırtlarına basarak, “bu devlet size ne yaptı ulan” diyerek bağırıyor.

Köylüler gözaltına alınıyor, işkence edilmiş görüntüleri düşüyor önümüze. Aynı devletin gölgesi beliriyor haberlerin üstüne ve “onlar terörist” diyerek, işkencesine verdiği onayı mühürlüyor.

Elde bıçak, elde nacak, elde satır, elde çakmak, kibrit, benzin, “Allah, Bismillah” bağırtıları ile kıyıma girişip, vatanlı, bayraklı sloganlar eşliğinde, insanları karanlık bir kuytu köşeye doğru........

© Gazete Karınca