We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

28 ŞUBAT DEYİNCE

2 1 3
01.03.2021

28 Şubat deyince, o günü bu gün gibi hatırlayanlardan olduğum için; Müslümanların dava ile dünya arasında imtihana tabi tutuldukları ve korkunun uğradığı semtlerin sakinlerinin birçoğunun ortalıktan kaybolduklarını hatırlarım.

28 Şubat deyince, altının bakırdan ayıklandığı tabirle; safların daha net birbirinden ayrılıp kimin gerçekten dava adamı, kimin de her dönemin adamı olduğunu öğrendiğimi hatırlarım. 28 Şubat deyince, faizlerin tırmandığı, yazar kasaların başbakana fırlatıldığı günleri hatırlıyorum.

28 Şubat deyince, Fadime şahin gibi bir rezili bulup ona tesettür giydirip; sonra kaportası müsait olan sakallı şalvarlı Müslüm gündüzün koynuna koyup ve canlı yayında yatak odasına baskın yapılma anındaki o kepazelik tabloyu hatırlıyorum.

28 Şubat deyince, İstanbullun göbeğinde esrarcı Ali kalkancılara kafa sallandırtan ve insanlara işte Müslüman (!) bunlarmış mesajını vermeye çalışan vatan hainlerini hatırlıyorum. 28 Şubat deyince, 26 bankanın içini boşaltan hırsızları, Kudüs gecesini tertipledi diye; Sincan belediye başkanı olan Bekir Yıldızı yakalayan ve Ankara caddelerinde Demokrasiye balans ayarı veriyoruz diye dönemin kiralık yobazları ile post modern darbecileri hatırlıyorum.

28 Şubat deyince, bin yıl sürecek diyen zihniyetin; kendilerini her şeyin sahibiymiş gibi gören, BÇG. Ve onlara........

© Gazete İpekyol


Get it on Google Play