We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Terör ve siyasi istismar sorunu 

9 0 0
25.09.2021

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun çıkışıyla bir kez daha gündeme oturdu, o malum konu.
HDP ile birlikte çözebileceklerini ifade etti.
Sözleri şöyleydi: "İmralı meşru bir organ değil. Meşru organ kimdir? HDP’yi meşru organ olarak görebiliriz. Eğer bu sorun çözülecekse meşru bir organla çözebiliriz…”
HDP ilkin heyecanla ağzından “asıl muhatabın Kandil ve İmralı olabileceği” düşüncesini kaçırmışsa da, sonra “çözüm yeri Meclis’tir” diyerek toparlamaya çalıştı.

Sonra İyi Parti’den, SP’den, Deva ve Gelecek Partisi’nden açıklama geldi vs.
Ardından bu konuya girip girmeyeceği ve nasıl bir duruş sergileyeceği en çok merak edilen MHP lideri Bahçeli, yazılı bir açıklama yaparak, şöyle dedi: "Türkiye'de Kürt sorunu diye bir sorun yoktur. Var diyen, olduğunu ısrarla dayatıp iddia eden kim varsa kalbi Türk milletiyle bir atmayan namertlerdir. HDP, meşru bir organ değil, terör örgütü PKK'nın mazbata almış maskeli halidir…"
Ve Amerika dönüşü uçakta bu konudaki düşünceleri sorulan AK Parti lideri Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz diyoruz ki bu ülkede şu anda Cumhur İttifakı bu işin tek çözüm noktasıdır ve Cumhur İttifakı olarak da biz bu çözümün mücadelesini sürdürüyoruz. Bizim şu anda kitabımızda birlik var, beraberlik var, kardeşlik var ve bununla da bu yolda devam ediyoruz. 'Yok Kürt sorununu çözmektir, yok şudur, yok budur…' Türkiye'de böyle bir sorun yok” diye konuştu.
Bu hususta........

© Gazete İlk Sayfa


Get it on Google Play