We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Aile

7 1 2
03.03.2021

Güçlü yapısıyla övündüğümüz aileyi yıkmak isteyen, yanlış yön veren, değerlerini yok etmek isteyen bir yapı bizi tehdit ediyor.

Çocuk mama yerken, ağladığında, anne tarafından ilgi istediğinde, bebeklikten itibaren çizgi film gibi sanal dünyada ne varsa telefon, tablet ve televizyon ile önüne koyup susturuluyor. Bu filmler bir kültürün, ideolojinin parçası olduğundan çocuk annenin gözü önünde sanal dünyada annenin belki de hiç istemediği yeni birisi olarak yetişiyor. Belli bir süre sonra sanal dünyanın yetiştirdiği farklı bir çocuk oluyor. Değerleri, yaşam tarzı hiç de istemediğimiz bir yavru ortaya çıkıyor.

Eğer anne yarım gün çalışsa, imkan varsa anneyle olsa, annesini yok kabul eden sanal dünyanın yapılandırdığı annenin yapılanmada bir katkısının olmadığı, şikayetin olduğu bir yavru ortaya çıkıyor. Bir de anne tam gün çalışıyorsa çocuk da kreşe veriliyorsa, annem beni terk etti diye ailenin hiç beklemediği hırçın, içine kapalı ve çevresiyle hiç ilgilenmeyen bir yavru onun için babanın değil de annenin yarım gün veya gün aşırı çalışırsa annenin eseri olan, anneyi mutlu eden evin tutkalı, annenin babanın görmediğinde özlediği yavru ortaya çıkacaktır. Kendisi........

© Gazete İlk Sayfa


Get it on Google Play