We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Aile-Okul

6 1 0
22.09.2021

Eğitimde üç ayak birbiriyle uyumlu veya yardımlaşarak, yol göstererek yol alabilir. Üzüntü sevince, hüznü mutluluğa dönüşebilir.

1. Aile

2. Okul

3. Yaz okulları veya yazın alınan kurslar

4. Sanal dünya

Özgürlüğüne önem verilen, sınır tanımayan, sınır konulamayan özgürlük bunalımları! Okulda öğretmen öğrencilerine eğitim verirken sınıfa hakim olamıyorsa, farklı sesler sanal dünya ve aileden gelen yavrunun özgürlüğü önemli diyerek sık sık öğrenci öğretmenini şikayet ediyorsa müdür de öğretmeni ikaz ediyorsa bu sınıfta otorite azalır. Sınıfa hakimiyet ve hocayı dinleme, ihlal ediliyorsa, idare ile veli arasına sıkışan her gün bir şikayet gelir endişesiyle başarılı örnek yetiştirmek isteyen öğretmenin başarısı sınırlanıyor. Öğretmenin evlat, öğrenci sevgisi, öğrenci özgürlüğü, bahanesiyle velilerle idare arasında sıkışıp kalıyor. Verim düşüyor. Kaynayan sınıfta esas dersler ve öğretmen kaynayıp kendini gösteremiyor. Hayalindeki başarılı öğrenciyi yetiştiremediği için kendini yiyor.
Bazı öğrenciler bir veya birkaç arkadaş anlaşabilirse, ilgisiz sınıf öğretmenleri varsa, karşılıklı ıpad’ten insan ve hayvan öldürme savaşma üzerine, işgal etme, ele geçirme üzerine hazırlanmış oyunları sınıfta bile oynayabiliyorlar. Belli bir........

© Gazete İlk Sayfa


Get it on Google Play